Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: konkursy psów myśliwskich

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, gdzie psy muszą wykazać się umiejętnością zarówno w pracy w polu, na wodzie (aport kaczki z głębokiej wody i szuwarów), jak też w lesie (farba i włóczka).

Konkursy psów myśliwskich są zazwyczaj podzielone na trzy kategorie: praca w polu, praca w lesie i praca na wodzie. W każdej z tych kategorii psy muszą wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. Na przykład w pracy w polu psy muszą być w stanie szybko i skutecznie odnaleźć zwierzynę, a także pokazać swoje umiejętności aportowania. W pracy w lesie psy muszą być w stanie skutecznie tropić zwierzynę, a także pokazać swoje umiejętności aportowania i farbowania. Natomiast w pracy na wodzie psy muszą być w stanie skutecznie aportować kaczki z głębokiej wody i szuwarów.

Konkursy psów myśliwskich są organizowane dla różnych ras psów myśliwskich, takich jak ogary, spanieli, norowce itp. Każda rasa ma swoje specyficzne cechy i umiejętności, które są brane pod uwagę podczas oceny psa. Psy są oceniane na podstawie ich umiejętności tropienia, aportowania, farbowania i innych czynników. Oprócz tego psy są oceniane na podstawie ich zachowania i dyscypliny oraz ich relacji z myśliwym.

Konkursy psów myśliwskich to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności psa myśliwskiego oraz do porównania jego umiejętności z innymi psami tej samej rasy. Konkursy te służą również do promocji hodowli psów myśliwskich oraz do popularyzacji sportu łowieckiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj konkursy psów myśliwskich w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

klangor

jednostajny głos żurawi.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.