Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: konkursy psów myśliwskich

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, gdzie psy muszą wykazać się umiejętnością zarówno w pracy w polu, na wodzie (aport kaczki z głębokiej wody i szuwarów), jak też w lesie (farba i włóczka).

Konkursy psów myśliwskich są zazwyczaj podzielone na trzy kategorie: praca w polu, praca w lesie i praca na wodzie. W każdej z tych kategorii psy muszą wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. Na przykład w pracy w polu psy muszą być w stanie szybko i skutecznie odnaleźć zwierzynę, a także pokazać swoje umiejętności aportowania. W pracy w lesie psy muszą być w stanie skutecznie tropić zwierzynę, a także pokazać swoje umiejętności aportowania i farbowania. Natomiast w pracy na wodzie psy muszą być w stanie skutecznie aportować kaczki z głębokiej wody i szuwarów.

Konkursy psów myśliwskich są organizowane dla różnych ras psów myśliwskich, takich jak ogary, spanieli, norowce itp. Każda rasa ma swoje specyficzne cechy i umiejętności, które są brane pod uwagę podczas oceny psa. Psy są oceniane na podstawie ich umiejętności tropienia, aportowania, farbowania i innych czynników. Oprócz tego psy są oceniane na podstawie ich zachowania i dyscypliny oraz ich relacji z myśliwym.

Konkursy psów myśliwskich to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności psa myśliwskiego oraz do porównania jego umiejętności z innymi psami tej samej rasy. Konkursy te służą również do promocji hodowli psów myśliwskich oraz do popularyzacji sportu łowieckiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj konkursy psów myśliwskich w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

kotka

samica rysia.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

koziołek

młody kozioł.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.