Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiat

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

Kwiat to termin używany w łowiectwie, aby opisać ogon danego gatunku zwierzęcia. Ogon jest częścią ciała zwierzęcia, która wystaje poza jego ciało i składa się z włosów lub piór. Ogon jest często używany do oznaczania gatunku zwierzęcia, ponieważ każdy gatunek ma inny kształt i wielkość ogona.

Kwiat jest szczególnie ważny dla łowców, ponieważ może być używany do określenia gatunku zwierzęcia, którego polują. Na przykład, jeśli łowca widzi ogon łosia, może określić, że to łoś. Ogon jelenia jest bardziej skomplikowany i ma więcej piór niż ogon łosia. Ogon daniela jest bardzo duży i ma dużo piór na końcu. Natomiast ogon jamy ma krótkie pióra na końcu i jest mniejszy niż pozostałe trzy gatunki.

Kiedy łowcy polują na dane zwierzę, muszą być w stanie rozpoznać rodzaj ogona, aby określić gatunek zwierzęcia. Dlatego też ważne jest, aby dobrze poznać kształty i wielkości różnych rodzajów ogona. W ten sposób będzie można szybko i skutecznie określić gatunek zwierzęcia, którego poluje się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiat w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

kozioł, rogacz

samiec samy.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kryteria odstrzału jeleni

podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)