Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiat

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

Kwiat to termin używany w łowiectwie, aby opisać ogon danego gatunku zwierzęcia. Ogon jest częścią ciała zwierzęcia, która wystaje poza jego ciało i składa się z włosów lub piór. Ogon jest często używany do oznaczania gatunku zwierzęcia, ponieważ każdy gatunek ma inny kształt i wielkość ogona.

Kwiat jest szczególnie ważny dla łowców, ponieważ może być używany do określenia gatunku zwierzęcia, którego polują. Na przykład, jeśli łowca widzi ogon łosia, może określić, że to łoś. Ogon jelenia jest bardziej skomplikowany i ma więcej piór niż ogon łosia. Ogon daniela jest bardzo duży i ma dużo piór na końcu. Natomiast ogon jam ma krótkie pióra na końcu i jest mniejszy niż pozostałe trzy gatunki.

Kiedy łowcy polują na dane zwierzę, muszą być w stanie rozpoznać rodzaj ogona, aby określić gatunek zwierzęcia. Dlatego też ważne jest, aby dobrze poznać kształty i wielkości różnych rodzajów ogona. W ten sposób będzie można szybko i skutecznie określić gatunek zwierzęcia, którego poluje się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiat w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)