Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiat

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

Kwiat to termin używany w łowiectwie, aby opisać ogon danego gatunku zwierzęcia. Ogon jest częścią ciała zwierzęcia, która wystaje poza jego ciało i składa się z włosów lub piór. Ogon jest często używany do oznaczania gatunku zwierzęcia, ponieważ każdy gatunek ma inny kształt i wielkość ogona.

Kwiat jest szczególnie ważny dla łowców, ponieważ może być używany do określenia gatunku zwierzęcia, którego polują. Na przykład, jeśli łowca widzi ogon łosia, może określić, że to łoś. Ogon jelenia jest bardziej skomplikowany i ma więcej piór niż ogon łosia. Ogon daniela jest bardzo duży i ma dużo piór na końcu. Natomiast ogon jamy ma krótkie pióra na końcu i jest mniejszy niż pozostałe trzy gatunki.

Kiedy łowcy polują na dane zwierzę, muszą być w stanie rozpoznać rodzaj ogona, aby określić gatunek zwierzęcia. Dlatego też ważne jest, aby dobrze poznać kształty i wielkości różnych rodzajów ogona. W ten sposób będzie można szybko i skutecznie określić gatunek zwierzęcia, którego poluje się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiat w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.