Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kara myśliwska

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.

Kara myśliwska to sankcja, która może być nałożona na myśliwego za naruszenie przepisów łowieckich, złamanie etyki łowieckiej oraz przewinienia przeciwko językowi łowieckiemu. Może przybierać różne formy, takie jak odpowiedzialność finansowa, ograniczenia w dostępie do polowań i nawet pozbawienie prawa do polowania. Kara myśliwska może zostać nałożona przez organizacje łowieckie lub przez państwo, a jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego, promowanie etyki łowieckiej oraz sankcjonowanie naruszeń przepisów. W Stanach Zjednoczonych istnieją przepisy dotyczące kar myśliwskich, które są stosowane przez poszczególne stany i obejmują m.in. grzywny oraz ograniczenia w dostępie do polowań. Kara myśliwska ma również na celu zapobieganie nadmiernemu polowaniu oraz ochronę gatunków zwierząt chronionych prawem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kara myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

klekotka

inaczej kołatka.

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)