Definicja hasła: kara myśliwska
- kara myśliwska
ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.
Kara myśliwska to sankcja, która może być nałożona na myśliwego za naruszenie przepisów łowieckich, złamanie etyki łowieckiej oraz przewinienia przeciwko językowi łowieckiemu. Może przybierać różne formy, takie jak odpowiedzialność finansowa, ograniczenia w dostępie do polowań i nawet pozbawienie prawa do polowania. Kara myśliwska może zostać nałożona przez organizacje łowieckie lub przez państwo, a jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego, promowanie etyki łowieckiej oraz sankcjonowanie naruszeń przepisów. W Stanach Zjednoczonych istnieją przepisy dotyczące kar myśliwskich, które są stosowane przez poszczególne stany i obejmują m.in. grzywny oraz ograniczenia w dostępie do polowań. Kara myśliwska ma również na celu zapobieganie nadmiernemu polowaniu oraz ochronę gatunków zwierząt chronionych prawem.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kara myśliwska w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)
- kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)
nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.
- kosacz
stary cietrzew.
- krajce
brzegi dzioba jastrzębia.
- kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)
ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)
- klempa
samica łosia, łosza
- klacz
1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)
- kociołek
dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.
- kolczykowanie
znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.