Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krykucha

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

Krykucha to gatunek kaczki, który został wyhodowany w niewoli i służy do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Jest to jeden z najbardziej popularnych gatunków kaczek używanych do polowań. Wyglądem przypomina kaczkę krzyżówkę, ale ma bardziej jaskrawy ubarwienie i większe rozmiary.

Krykucha jest wypuszczana na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego, aby przyciągnąć kaczory. Głos tego gatunku jest bardzo donośny i może być słyszany na duże odległości. Dzięki temu myśliwi mogą łatwo zlokalizować pozycję ptaków i skierować się tam, aby je upolować.

Krykuchy są również czasami używane do celów hodowlanych. Służą one do wabienia innych gatunków ptaków, aby przyciągnąć je do określonego miejsca. Mogą być również używane do celów edukacyjnych, ponieważ ich donośny głos może być słyszany na duże odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krykucha w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

kandelabrowa korona

zob. korona.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)