Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krajce

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

Krajce to bardzo ważny element anatomiczny jastrzębia. Są one zlokalizowane na brzegach dzioba, a ich głównym zadaniem jest pomoc w złapaniu i przetrzymywaniu ofiary. Krajce są wyposażone w małe, ostrych zębów, które pomagają jastrzębiom utrzymać się na swojej ofierze. Zazwyczaj są one wykonane z twardego materiału, takiego jak kość lub chrząstka, co pozwala im trzymać się mocno.

Krajce są również używane do precyzyjnego cięcia mięsa i skóry ofiary. Jastrzębie mają bardzo silne dzioby, które mogą być używane do cięcia skóry i mięsa, ale krajce pomagają im wykonać precyzyjniejsze cięcie. Dzięki temu jastrzębie mogą łatwo i szybko otworzyć skórkę i dostać się do mięsa.

Krajce służy również do obrony przed innymi ptakami lub drapieżnikami. Jastrzębie maja bardzo silne dzioby, które mogą być używane do ataku lub obrony przed innymi ptakami lub drapieżnikami. Krajce dodaje dodatkowe ostrze do ich dziobu, co pozwala im lepiej bronić się przed innymi ptakami lub drapieżnikami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krajce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

krechtanie

głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)