Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kolba

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

Kolba jest końcową, szerszą częścią łoża broni myśliwskiej. Jest to część broni, która jest wyrabiana lub przystosowana do celów myśliwskich. Kolba może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego i jest zazwyczaj wyposażona w uchwyt, który umożliwia trzymanie broni. Kolba może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju broni myśliwskiej.

Kolba jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ pomaga utrzymać broń stabilnie i zapewnia lepsze wyważenie podczas strzelania. Kolba ma również funkcję amortyzującą, co oznacza, że ​​pomaga zmniejszyć siłę odrzutu podczas strzelania.

Kolba jest również ważnym elementem estetycznym broni myśliwskiej. Może być ozdobiona rzeźbieniami lub innymi dekoracjami, aby nadać jej unikalny charakter. Kolby mogą być również wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kolba w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

krakwa, krakwa (Anas strepera L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)