Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kolba

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

Kolba jest końcową, szerszą częścią łoża broni myśliwskiej. Jest to część broni, która jest wyrabiana lub przystosowana do celów myśliwskich. Kolba może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego i jest zazwyczaj wyposażona w uchwyt, który umożliwia trzymanie broni. Kolba może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju broni myśliwskiej.

Kolba jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ pomaga utrzymać broń stabilnie i zapewnia lepsze wyważenie podczas strzelania. Kolba ma również funkcję amortyzującą, co oznacza, że ​​pomaga zmniejszyć siłę odrzutu podczas strzelania.

Kolba jest również ważnym elementem estetycznym broni myśliwskiej. Może być ozdobiona rzeźbieniami lub innymi dekoracjami, aby nadać jej unikalny charakter. Kolby mogą być również wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kolba w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kufa

pysk psa myśliwskiego.

karnal

inaczej kaptur.

krzyk

głos dzikich gęsi i łabędzi.

krakwa, krakwa (Anas strepera L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.