Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: korkociągi

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

Korkociągi to rodzaj parostków rogacza, które są skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej. Motylica wątrobowa jest owadem, który atakuje rogacze i powoduje skręcenie ich rogów. Korkociągi są bardzo cenne dla łowczych, ponieważ są one uważane za oznakę dobrego połowu. Korkociągi są również uważane za symbol szczęścia i powodzenia.

Korkociągi mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne. Naturalne korkociągi są tworzone przez motylicy wątrobowe, które atakują rogacze i powodują skrzywienie ich rogów. Sztuczne korkociągi są tworzone przez ludzi, którzy skrzywiają rogacze ręcznie. Te sztuczne korkociagi nie maja takiej samej wartości jak naturalne, ale nadal służa jako symbol powodzenia i szczescia.

Korkociagi sa czesto uzywane do ozdabiania domow i restauracji. Sa one czesto uzywane jako dekoracja na ścianach lub sufitach. Sa one również czesto uzywane do ozdabiania mebli lub innych elementow wystroju wnetrza. Korkociagi sa również czesto uzywane do ozdabiania strojow mysliwskich lub innych strojow łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj korkociągi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kocica

samica zająca.

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.