Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: korkociągi

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

Korkociągi to rodzaj parostków rogacza, które są skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej. Motylica wątrobowa jest owadem, który atakuje rogacze i powoduje skręcenie ich rogów. Korkociągi są bardzo cenne dla łowczych, ponieważ są one uważane za oznakę dobrego połowu. Korkociągi są również uważane za symbol szczęścia i powodzenia.

Korkociągi mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne. Naturalne korkociągi są tworzone przez motylicy wątrobowe, które atakują rogacze i powodują skrzywienie ich rogów. Sztuczne korkociągi są tworzone przez ludzi, którzy skrzywiają rogacze ręcznie. Te sztuczne korkociagi nie maja takiej samej wartości jak naturalne, ale nadal służa jako symbol powodzenia i szczescia.

Korkociagi sa czesto uzywane do ozdabiania domow i restauracji. Sa one czesto uzywane jako dekoracja na ścianach lub sufitach. Sa one również czesto uzywane do ozdabiania mebli lub innych elementow wystroju wnetrza. Korkociagi sa również czesto uzywane do ozdabiania strojow mysliwskich lub innych strojow łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj korkociągi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.