Definicja hasła: kobylarz
- kobylarz
stary, bardzo duży wilk.
Kobylarz to duża i imponująca jednostka wilka (Canis lupus), charakteryzująca się długim ciałem, osiągającym nawet 1,5 metra długości, oraz wagą dochodzącą do 40 kg. Zwierzę to występuje głównie w lasach Europy Środkowej i Wschodniej. Jest gatunkiem samotniczym, choć zdarza się, że tworzy małe grupy. Kobylarze są znani z silnej budowy ciała oraz szybkości, co sprawia, że stanowią trudne cel dla polowań. Są także uważani za inteligentne stworzenia potrafiące adaptować się do nowych sytuacji.
Jedną z kluczowych cech kobylarza jest jego status prawnie chronionego gatunku w wielu krajach europejskich. Ich populacja musi być monitorowana i chroniona przed nadmiernym polowaniem czy innymi zagrożeniami środowiskowymi.
Kobylarze odgrywają istotną rolę w ekosystemie leśnym, regulując populacje dzikich zwierząt takich jak dziki, jelenie czy sarny. Ich obecność wpływa na równowagę przyrodniczą w lasach europejskich.
Niestety, zagrożenia takie jak pożary lasów oraz utrata naturalnego siedliska mogą negatywnie wpływać na populację kobylarzy. Dlatego ważne jest podejmowanie działań mających na celu ochronę tych imponujących zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kobylarz w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- krycie
akt kopulacji u ssaków.
- kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)
rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)
- kłuć
ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.
- kosz
1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)
- kocić się
o samicach rysia, sarny, muflona, kozicy, zająca i królika: wydawać potomstwo na świat.
- kwilić
o ptakach drapieżnych: wydawać głos.
- komora gniazdowa
rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.
- krechtanie
głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.
- kiszonka
karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)
- kryteria odstrzału sarn
podział rogaczy na klasy wiekowe:
klasa I - 1 i 2 poroże (2 i 3 rok życia),
klasa II - 3 i 4 poroże (4 i 5 rok życia),
klasa III - 5 poroże i starsze (6 rok życia i (...)