Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kobylarz

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

Kobylarz to bardzo duży wilk, który jest często nazywany "królem lasu". Jest to jeden z największych wilków w Europie, osiągający długość do 1,5 metra i wagę do 40 kg. Kobylarze są bardzo silne i szybkie, co czyni je trudnymi do polowania. Są również bardzo inteligentne i potrafią uczyć się nowych rzeczy.

Kobylarze są zazwyczaj samotnikami, ale czasami tworzą małe grupy. Żyją głównie w lasach Europy Środkowej i Wschodniej, ale można je spotkać także w innych częściach kontynentu. Żywią się głównie dzikimi zwierzętami, takimi jak dziki, jelenie i sarny, ale mogą też polować na mniejsze zwierzęta, takie jak lisy i nornice.

Kobylarze są chronione przez prawo w wielu krajach Europy. Są one ważnym elementem ekosystemu lasu i ich populacja musi być chroniona przed nadmiernym polowaniem. Niestety, kobylarze są czasami ofiarami pożarów lasu lub innych zagrożeń środowiskowych, co może mieć negatywny wpływ na ich populację.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kobylarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kłańce

zęby wilka.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kotka

samica rysia.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

klempa

samica łosia, łosza

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.