Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kroczyć

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.

Kroczyć to jedna z technik łowieckich, która polega na stępnym chodzeniu w celu zbliżenia się do zwierzyny. Jest to technika stosowana przez myśliwych, aby móc zbliżyć się do zwierzyny bez wzbudzania jej podejrzeń. Kroczenie jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, które są bardzo czujne i łatwo się spłoszyć. Myśliwi muszą być bardzo cicho i ostrożni podczas kroczenia, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny.

Kroczenie jest trudne i wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Myśliwi muszą być bardzo cicho i powoli się poruszać, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny. Muszą również uważać, aby nie wchodzić na ścieżki lub pola widzenia zwierzyny. Kroczenie może być również trudne ze względu na teren, po którym myśliwy się porusza. Mogą pojawić się przeszkody terenowe, takie jak głazy lub gałęzie, które mogą sprawić, że myśliwy będzie musiał się przesunąć lub skrzywdzić.

Kroczenie jest ważną techniką łowiecką i może być bardzo skuteczną metodą polowania na dzikie zwierzyny. Myśliwi muszą być cicho i ostrożni podczas kroczenia, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny. Muszą również uważać na teren, po którym się poruszają, aby uniknąć przeszkód terenowych. Kroczenie może być trudne, ale jeśli myśliwy ma odpowiednie umiejętności i cierpliwości, może ono okazać się skuteczną metodą polowania na dzikie zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kroczyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

koza, koza, siuta

samica sarny.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

korozja luf

uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.