Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kroczyć

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.

Kroczyć to jedna z technik łowieckich, która polega na stępnym chodzeniu w celu zbliżenia się do zwierzyny. Jest to technika stosowana przez myśliwych, aby móc zbliżyć się do zwierzyny bez wzbudzania jej podejrzeń. Kroczenie jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, które są bardzo czujne i łatwo się spłoszyć. Myśliwi muszą być bardzo cicho i ostrożni podczas kroczenia, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny.

Kroczenie jest trudne i wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Myśliwi muszą być bardzo cicho i powoli się poruszać, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny. Muszą również uważać, aby nie wchodzić na ścieżki lub pola widzenia zwierzyny. Kroczenie może być również trudne ze względu na teren, po którym myśliwy się porusza. Mogą pojawić się przeszkody terenowe, takie jak głazy lub gałęzie, które mogą sprawić, że myśliwy będzie musiał się przesunąć lub skrzywdzić.

Kroczenie jest ważną techniką łowiecką i może być bardzo skuteczną metodą polowania na dzikie zwierzyny. Myśliwi muszą być cicho i ostrożni podczas kroczenia, aby nie wzbudzić podejrzeń u zwierzyny. Muszą również uważać na teren, po którym się poruszają, aby uniknąć przeszkód terenowych. Kroczenie może być trudne, ale jeśli myśliwy ma odpowiednie umiejętności i cierpliwości, może ono okazać się skuteczną metodą polowania na dzikie zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kroczyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.