Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kocierz pieleszna

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

Kocierz pieleszna jest gniazdem lęgowym rysia, które zazwyczaj znajduje się w lesie. Jest to miejsce, w którym samica rysia składa jaja i wychowuje swoje młode. Kocierz pieleszna składa się z kilku warstw materiału, takich jak liście, trawa, szyszki i gałęzie. Warstwy te są układane wokół jaj i młodych rysi, aby je chronić przed zimnem i wilgocią.

Kocierz pieleszny może być budowany przez samicę rysia lub przez samca. Samica buduje go zazwyczaj w ciągu kilku dni, a następnie składa jaja i opiekuje się młodymi. Samiec może również budować kocierz pieleszny, ale czyni to tylko wtedy, gdy samica nie może tego zrobić.

Kocierze pieleszne są ważne dla populacji rysi, ponieważ chronią one młode przed drapieżnikami i pozwalają im na bezpieczne rozmnażanie się. Kiedy młode rysie są gotowe do opuszczenia gniazda, samica je opuszcza i pozostawia je same sobie. Młode rysie muszą nauczyć się polować i radzić sobie same w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kocierz pieleszna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

koza, koza, siuta

samica sarny.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kuper

tylna część ciała ptaków.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.