Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kabłąk

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

Kabłąk to osłona spustu, która znajduje się na broni myśliwskiej. Jest to mały element, który chroni palec strzelca przed niepożądanym wystrzałem. Kabłąk jest zazwyczaj wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego i może być wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak blokada spustu lub przycisk bezpieczeństwa. Kabłąk może być również wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak klamra do mocowania na pasku lub uchwyt do trzymania broni.

Kabłąk jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ chroni palec strzelca przed niepożądanym wystrzałem. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych, ponieważ mogą one czasami narażone na sytuacje, w których muszą szybko reagować i uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Kabłąk może również pomóc myśliwym utrzymać precyzyjny cel i zapobiec niepożądanemu odrzuceniu broni podczas strzelania.

Kabłąk jest ważnym elementem broni myśliwskiej i powinien być regularnie sprawdzany i konserwowany, aby upewnić się, że jest on w dobrym stanie technicznym. Regularna konserwacja pozwala zapobiec uszkodzeniom mechanicznym i zapewnia bezpieczne użytkowanie broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kabłąk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)

kuper

tylna część ciała ptaków.

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.