Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kabłąk

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

Kabłąk to osłona spustu, która znajduje się na broni myśliwskiej. Jest to mały element, który chroni palec strzelca przed niepożądanym wystrzałem. Kabłąk jest zazwyczaj wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego i może być wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak blokada spustu lub przycisk bezpieczeństwa. Kabłąk może być również wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak klamra do mocowania na pasku lub uchwyt do trzymania broni.

Kabłąk jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ chroni palec strzelca przed niepożądanym wystrzałem. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych, ponieważ mogą one czasami narażone na sytuacje, w których muszą szybko reagować i uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Kabłąk może również pomóc myśliwym utrzymać precyzyjny cel i zapobiec niepożądanemu odrzuceniu broni podczas strzelania.

Kabłąk jest ważnym elementem broni myśliwskiej i powinien być regularnie sprawdzany i konserwowany, aby upewnić się, że jest on w dobrym stanie technicznym. Regularna konserwacja pozwala zapobiec uszkodzeniom mechanicznym i zapewnia bezpieczne użytkowanie broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kabłąk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kitka

bródka kozicy (trofeum).

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

klempa

samica łosia, łosza

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kokanie

głos wydawany przez cieciorkę.