Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kłuć

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

Kłuć to jedna z najstarszych technik polowania, która wykorzystywana jest do dziś. Polega ona na ugodzeniu zwierzęcia oszczepem lub kordelasem. Oszczepy są długimi, cienkimi przedmiotami, które są wyposażone w ostrze lub hak na końcu. Kordelasy są podobne do oszczepów, ale mają szersze ostrza i są zwykle wykonane z twardego metalu. Oba te przedmioty są używane do celowego uderzenia zwierzęcia i powodują uszkodzenie tkanek.

Kłuć może być stosowane w różnych sytuacjach polowania. Najczęściej jest stosowany do polowań na duże zwierzęta, takie jak jelenie, daniele lub łosie. Może być również stosowany do polowań na mniejsze zwierzęta, takie jak dzikie króliki lub ptaki. Technika ta może być również stosowana do polowań na dzikie zwierzęta, które są trudne do chwytania lub łapania.

Kłuć może być bardzo skuteczną techniką polowania, jeśli jest prawidłowo wykonana. Aby to osiągnąć, łowca musi mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Musi on również wiedzieć, gdzie celować i jak mocno uderzyć zwierzaka, aby go trafić. Należy pamiętać, że niewłaściwe uderzenie może sprawić, że zwierzak ucieknie lub bardzo się rozgniewa i stanie się niespokojny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kłuć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

knoty

odchody głuszca.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

kielnia

inaczej plusk.