Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kalibrownik

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

Kalibrownik to przyrząd, który służy do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych. Jest to bardzo ważny element wyposażenia myśliwego, ponieważ pozwala on na precyzyjne ustawienie broni śrutowej. Kalibrownik składa się z kilku części, w tym z głowicy, która jest mocowana do lufy broni. Głowica ma otwór, w którym umieszcza się nabój. Następnie, za pomocą specjalnego narzędzia, można regulować pozycję naboju w lufie. Po ustawieniu odpowiedniego poziomu kalibru naboju, można go wystrzelić i sprawdzić jego celność.

Kalibrownik jest bardzo przydatny dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne ustawienie broni śrutowej i sprawdzenie jej celności. Może być również używany do sprawdzenia i poprawy celności innych rodzajów broni śrutowej, takich jak strzelby czy pistolety. Kalibrownik może być również używany do regulacji lufy broni i jej optymalizacji pod kątem celności. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy chcą maksymalizować swoje szanse na trafienie zamierzonego celu.

Kalibrownik jest bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego i powinien być regularnie sprawdzany i konserwowany. Regularne czyszczenie i smarowanie narzędzi pomaga utrzymać ich w dobrym stanie technicznym i zapewnia optymalną wydajność. Dzięki temu myśliwi mogą maksymalizować swoje szanse na trafienie zamierzonego celu i cieszyć się z sukcesu na polowaniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kalibrownik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapa

inaczej kaptur.

kotwina

inaczej kotlina.

kielnia

inaczej plusk.

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

kocica

samica zająca.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)