Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kalibrownik

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

Kalibrownik to przyrząd, który służy do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych. Jest to bardzo ważny element wyposażenia myśliwego, ponieważ pozwala on na precyzyjne ustawienie broni śrutowej. Kalibrownik składa się z kilku części, w tym z głowicy, która jest mocowana do lufy broni. Głowica ma otwór, w którym umieszcza się nabój. Następnie, za pomocą specjalnego narzędzia, można regulować pozycję naboju w lufie. Po ustawieniu odpowiedniego poziomu kalibru naboju, można go wystrzelić i sprawdzić jego celność.

Kalibrownik jest bardzo przydatny dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne ustawienie broni śrutowej i sprawdzenie jej celności. Może być również używany do sprawdzenia i poprawy celności innych rodzajów broni śrutowej, takich jak strzelby czy pistolety. Kalibrownik może być również używany do regulacji lufy broni i jej optymalizacji pod kątem celności. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy chcą maksymalizować swoje szanse na trafienie zamierzonego celu.

Kalibrownik jest bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego i powinien być regularnie sprawdzany i konserwowany. Regularne czyszczenie i smarowanie narzędzi pomaga utrzymać ich w dobrym stanie technicznym i zapewnia optymalną wydajność. Dzięki temu myśliwi mogą maksymalizować swoje szanse na trafienie zamierzonego celu i cieszyć się z sukcesu na polowaniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kalibrownik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kożuch

futro zająca lub muflona.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

klatka szczeblasta

pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.