Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotlina

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

Kotlina to małe zagłębienie w ziemi, które jest szczególnie popularne wśród zajęcy. Jest to miejsce, w którym zające mogą się schronić przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Kotliny są często tworzone przez naturalne procesy erozji, takie jak powolne spływanie wody lub wiatr. Mogą one również być tworzone przez działalność człowieka, taką jak budowa dróg lub budynków.

Kotliny są szczególnie popularne w okresie bezśnieżnym, ponieważ stanowią one doskonałe legowisko dla zajęcy. Zające mogą schronić się w kotlinach i chronić się przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Kotliny są również doskonałym miejscem do odpoczynku i odpoczywania dla zajęcy.

Kotliny są również ważnym środowiskiem dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki, nietoperze i inne gryzonie. Służą one jako schronienia i miejsca do polowania na ofiary. Kotliny są również ważnym środowiskiem dla roślin, które mogą rosnąć w wilgotnych warunkach panujących w kotlinach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

krycie

akt kopulacji u ssaków.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kapa

inaczej kaptur.