Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotlina

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

Kotlina to małe zagłębienie w ziemi, które jest szczególnie popularne wśród zajęcy. Jest to miejsce, w którym zające mogą się schronić przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Kotliny są często tworzone przez naturalne procesy erozji, takie jak powolne spływanie wody lub wiatr. Mogą one również być tworzone przez działalność człowieka, taką jak budowa dróg lub budynków.

Kotliny są szczególnie popularne w okresie bezśnieżnym, ponieważ stanowią one doskonałe legowisko dla zajęcy. Zające mogą schronić się w kotlinach i chronić się przed drapieżnikami oraz warunkami atmosferycznymi. Kotliny są również doskonałym miejscem do odpoczynku i odpoczywania dla zajęcy.

Kotliny są również ważnym środowiskiem dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki, nietoperze i inne gryzonie. Służą one jako schronienia i miejsca do polowania na ofiary. Kotliny są również ważnym środowiskiem dla roślin, które mogą rosnąć w wilgotnych warunkach panujących w kotlinach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

kłusownik

człowiek uprawiający kłusownictwo.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kandelabrowa korona

zob. korona.

kokanie

głos wydawany przez cieciorkę.