Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotlina

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

Kotlina to małe zagłębienie w ziemi, które jest szczególnie popularne wśród zajęcy. Jest to miejsce, w którym zające mogą się schronić przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Kotliny są często tworzone przez naturalne procesy erozji, takie jak powolne spływanie wody lub wiatr. Mogą one również być tworzone przez działalność człowieka, taką jak budowa dróg lub budynków.

Kotliny są szczególnie popularne w okresie bezśnieżnym, ponieważ stanowią one doskonałe legowisko dla zajęcy. Zające mogą schronić się w kotlinach i chronić się przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Kotliny są również doskonałym miejscem do odpoczynku i odpoczywania dla zajęcy.

Kotliny są również ważnym środowiskiem dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki, nietoperze i inne gryzonie. Służą one jako schronienia i miejsca do polowania na ofiary. Kotliny są również ważnym środowiskiem dla roślin, które mogą rosnąć w wilgotnych warunkach panujących w kotlinach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kłańce

zęby wilka.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kielnia

inaczej plusk.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.