Definicja hasła: kraczajka
- kraczajka
przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)
Kraczajka to przenośna podpórka do broni, która służy do wsparcia lufy podczas strzelania. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne i celne strzelanie. Kraczajka jest zazwyczaj wykonana z drewna lub metalu i ma kształt trójkąta, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić lufę broni. Na górze trójkąta znajduje się uchwyt, który umożliwia łatwe przenoszenie kraczajki.
Kraczajka jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy umieścić lufę broni na trójkącie i ustawić go tak, aby był stabilny i mocno trzymał lufę. Następnie można bezpiecznie strzelać z broni, mając pewność, że lufa nie będzie się ruszać ani przesuwać podczas strzelania. Kraczajka jest bardzo przydatna dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne i celne strzelanie.
Kraczajka jest czasami nazywana pastorałem. Nazwa ta pochodzi od faktu, że była ona pierwotnie używana przez pastorałowców - grupy myśliwych, którzy polowali na zwierzynę w XVII wieku we Francji. Pastorałowcy używali kraczajek do celowego strzelania do zwierzyny z dużej odległości. Obecnie kraczajki są szeroko stosowane przez myśliwych na całym świecie i są nadal bardzo popularnym narzędziem do celowego strzelania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kraczajka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- koza, koza, siuta
samica sarny.
- klacz
1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)
- krajce
brzegi dzioba jastrzębia.
- kitka
bródka kozicy (trofeum).
- komora nabojowa
część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)
- kocica
samica zająca.
- kotlina, kotlina, kotowina
małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.
- kniazić
o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.
- kara myśliwska
ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.
- klatka szczeblasta
pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.