Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kultura łowiecka

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, zwyczaje itp.

Kultura łowiecka to zbiór wszystkich dziedzin, które są związane z myślistwem i łowiectwem. Jest to bardzo szeroki temat, obejmujący wiele różnych aspektów. W jej skład wchodzi literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje i zwyczaje.

Literatura myśliwska jest jednym z najważniejszych elementów kultury łowieckiej. Zawiera ona opisy przygód myśliwych oraz ich doświadczeń na polowaniach. Są to często opowieści o odwadze i poświęceniu, które są ważne dla łowiectwa. Malarstwo i rzeźba są równie ważne dla kultury łowieckiej. Obrazy i rzeźby przedstawiające sceny polowań są często uważane za dzieła sztuki. Muzyka jest równie ważna dla kultury łowieckiej. Istnieje wiele utworów muzycznych inspirowanych polowaniami lub innymi aspektami łowiectwa. Język łowiecki jest równie ważnym elementem kultury łowieckiej. Jest to specjalny język stosowany przez myśliwych do porozumiewania się podczas polowań lub innych okazji.

Tradycje i zwyczaje są równie ważne dla kultury łowieckiej. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenia i obejmują wszystko od ubioru po ceremoniały polowań. Służą one do utrzymania tradycji i wartości, które są ważne dla myśliwych na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kultura łowiecka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

koza, koza, siuta

samica sarny.

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

kotwina

inaczej kotlina.