Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona to rodzaj korony jelenia, charakteryzujący się występowaniem co najmniej trzech wierzchołkowych odnóg na obydwu tykach. Jest to symetryczny kształt, który łatwo można rozpoznać, przypominający skrzyżowane ramiona z trzema lub większą liczbą odnóg na końcach. Odnogi kandelabrowej korony mogą różnić się między sobą pod względem długości, szerokości czy kształtu. Symetryczność kształtu oznacza, że na obu tykach znajduje się taka sama liczba odnóg.

Kandelabrowa korona jest popularnym wyborem dla myśliwych do ozdabiania trofeów łowieckich ze względu na jej charakterystyczny wygląd, który przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Dodatkowo może być wykorzystywana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble czy dekoracje domowe, co stanowi piękny i unikalny sposób na upiększenie pomieszczenia lub przedmiotu.

Ponadto istnieje kilka podobnych rodzajów kandelabrowych koron jeleni, takich jak dłoniasta, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta czy łopaciasta; każda z nich różni się nieco kształtem i liczbą odnóg. Termin "kandelabrowa korona" odnosi się do ogólnej charakterystyki tego typu korony jelenia.

Warto zaznaczyć, że kandelabrowa korona stanowi istotną cechę w rozpoznawaniu szczegółowych cech trofeów i może być również istotna przy klasyfikacji zwierząt w kontekście hodowlanym bądź naukowym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)