Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona to rodzaj korony jelenia, charakteryzujący się występowaniem co najmniej trzech wierzchołkowych odnóg na obydwu tykach. Jest to symetryczny kształt, który łatwo można rozpoznać, przypominający skrzyżowane ramiona z trzema lub większą liczbą odnóg na końcach. Odnogi kandelabrowej korony mogą różnić się między sobą pod względem długości, szerokości czy kształtu. Symetryczność kształtu oznacza, że na obu tykach znajduje się taka sama liczba odnóg.

Kandelabrowa korona jest popularnym wyborem dla myśliwych do ozdabiania trofeów łowieckich ze względu na jej charakterystyczny wygląd, który przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Dodatkowo może być wykorzystywana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble czy dekoracje domowe, co stanowi piękny i unikalny sposób na upiększenie pomieszczenia lub przedmiotu.

Ponadto istnieje kilka podobnych rodzajów kandelabrowych koron jeleni, takich jak dłoniasta, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta czy łopaciasta; każda z nich różni się nieco kształtem i liczbą odnóg. Termin "kandelabrowa korona" odnosi się do ogólnej charakterystyki tego typu korony jelenia.

Warto zaznaczyć, że kandelabrowa korona stanowi istotną cechę w rozpoznawaniu szczegółowych cech trofeów i może być również istotna przy klasyfikacji zwierząt w kontekście hodowlanym bądź naukowym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.