Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona jest rodzajem korony jelenia, w której występuje co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi. Jest to symetryczny kształt, w którym oba tyki mają taką samą liczbę odnóg. Kandelabrowa korona jest bardzo charakterystyczna i łatwa do rozpoznania. Wygląda jak dwa skrzyżowane ramiona, zakończone trzema lub więcej odnogami. Każda odnoga ma swoje własne cechy, takie jak długość, szerokość i kształt.

Kandelabrowa korona jest często używana do ozdabiania trofeów łowieckich. Jest to popularny wybór dla myśliwych, ponieważ jej charakterystyczny wygląd przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Może być również używana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble lub dekoracje domowe. Jest to piękny i unikalny sposób na ozdobienie każdego pomieszczenia lub przedmiotu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klempa

samica łosia, łosza

kamionka

inaczej kuna domowa.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kokanie

głos wydawany przez cieciorkę.

kufa

pysk psa myśliwskiego.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.