Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona to rodzaj korony jelenia, charakteryzujący się występowaniem co najmniej trzech wierzchołkowych odnóg na obydwu tykach. Jest to symetryczny kształt, który łatwo można rozpoznać, przypominający skrzyżowane ramiona z trzema lub większą liczbą odnóg na końcach. Odnogi kandelabrowej korony mogą różnić się między sobą pod względem długości, szerokości czy kształtu. Symetryczność kształtu oznacza, że na obu tykach znajduje się taka sama liczba odnóg.

Kandelabrowa korona jest popularnym wyborem dla myśliwych do ozdabiania trofeów łowieckich ze względu na jej charakterystyczny wygląd, który przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Dodatkowo może być wykorzystywana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble czy dekoracje domowe, co stanowi piękny i unikalny sposób na upiększenie pomieszczenia lub przedmiotu.

Ponadto istnieje kilka podobnych rodzajów kandelabrowych koron jeleni, takich jak dłoniasta, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta czy łopaciasta; każda z nich różni się nieco kształtem i liczbą odnóg. Termin "kandelabrowa korona" odnosi się do ogólnej charakterystyki tego typu korony jelenia.

Warto zaznaczyć, że kandelabrowa korona stanowi istotną cechę w rozpoznawaniu szczegółowych cech trofeów i może być również istotna przy klasyfikacji zwierząt w kontekście hodowlanym bądź naukowym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

klatka szczeblasta

pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.