Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona jest rodzajem korony jelenia, w której występuje co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi. Jest to symetryczny kształt, w którym oba tyki mają taką samą liczbę odnóg. Kandelabrowa korona jest bardzo charakterystyczna i łatwa do rozpoznania. Wygląda jak dwa skrzyżowane ramiona, zakończone trzema lub więcej odnogami. Każda odnoga ma swoje własne cechy, takie jak długość, szerokość i kształt.

Kandelabrowa korona jest często używana do ozdabiania trofeów łowieckich. Jest to popularny wybór dla myśliwych, ponieważ jej charakterystyczny wygląd przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Może być również używana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble lub dekoracje domowe. Jest to piękny i unikalny sposób na ozdobienie każdego pomieszczenia lub przedmiotu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuper

tylna część ciała ptaków.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

kotka

samica rysia.

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.