Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koszyczek

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

Koszyczek to element wyposażenia łowieckiego, będący plastykowym pojemnikiem służącym do przechowywania śrutu i wkładania go do łuski. Głównym celem koszyczka jest zwiększenie skupienia strzału, co przekłada się na precyzję i siłę trafienia. Koszyczki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, a ich kształt może przyjmować formę okrągłą lub owalną. Oprócz pierwotnego przeznaczenia, koszyczki mają również inne zastosowania - mogą służyć do przechowywania innych akcesoriów łowieckich takich jak naboje czy narzędzia, co ułatwia przenoszenie potrzebnych rzeczy w jednym miejscu. Dobrze dobrany koszyczek przyczynia się do poprawy skupienia i precyzji strzału, co ma istotny wpływ na sukces łowcy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koszyczek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

klępa, klępa, łosza

samica łosia.