Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kokcielić

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

Kokcielić jest specyficznym głosem wydawanym przez pardwy i cietrzewie, charakteryzującym się krzykliwym i długotrwałym brzmieniem. Ptaki te używają kokcielenia w celu oznaczenia terytorium, komunikacji z innymi ptakami oraz w okresie godowym do przyciągnięcia partnera lub ostrzeżenia przed drapieżnikiem. Głos ten jest bardzo charakterystyczny i może być słyszany na dużej odległości, co ułatwia lokalizację ptaków przez myśliwych podczas polowania. Kokcielić stanowi istotny element łowiecki, umożliwiającą skuteczne śledzenie i polowanie na te gatunki ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kokcielić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapa

inaczej kaptur.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kitka

bródka kozicy (trofeum).

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)