Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kokcielić

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

Kokcielić to określenie, które odnosi się do głosu wydawanego przez pardwy i cietrzewie. Jest to szczególny rodzaj krzykliwego, długotrwałego głosu, który może być wydawany przez te ptaki w celu oznaczenia swojego terytorium lub po prostu w celu komunikacji z innymi ptakami. Głos ten jest bardzo charakterystyczny i można go usłyszeć na odległość nawet kilku kilometrów.

Kokcielić jest często używane przez ptaki w okresie godowym, aby zwrócić uwagę potencjalnego partnera. Pardwy i cietrzewie mogą również kokcielić, aby ostrzec inne ptaki o obecności drapieżnika lub po prostu w celu oznaczenia swojego terytorium. Kokcielić jest również często używane przez ptaki, aby zaznaczyć swoje obecności w danym miejscu.

Kokcielić jest bardzo ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na łatwe zlokalizowanie ptaków i skuteczną polowanie na nie. Myśliwi mogą słuchać głosu ptaków i łatwo je zlokalizować, co pozwala im na skuteczną polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kokcielić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

klempa

samica łosia, łosza

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kożuch

futro zająca lub muflona.