Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kokcielić

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

Kokcielić to określenie, które odnosi się do głosu wydawanego przez pardwy i cietrzewie. Jest to szczególny rodzaj krzykliwego, długotrwałego głosu, który może być wydawany przez te ptaki w celu oznaczenia swojego terytorium lub po prostu w celu komunikacji z innymi ptakami. Głos ten jest bardzo charakterystyczny i można go usłyszeć na odległość nawet kilku kilometrów.

Kokcielić jest często używane przez ptaki w okresie godowym, aby zwrócić uwagę potencjalnego partnera. Pardwy i cietrzewie mogą również kokcielić, aby ostrzec inne ptaki o obecności drapieżnika lub po prostu w celu oznaczenia swojego terytorium. Kokcielić jest również często używane przez ptaki, aby zaznaczyć swoje obecności w danym miejscu.

Kokcielić jest bardzo ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na łatwe zlokalizowanie ptaków i skuteczną polowanie na nie. Myśliwi mogą słuchać głosu ptaków i łatwo je zlokalizować, co pozwala im na skuteczną polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kokcielić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

knoty

odchody głuszca.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

klaskanie

inaczej korkowanie.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kuper

tylna część ciała ptaków.

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.