Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karnal

karnal

inaczej kaptur.

Karnal jest wykonany z materiału, który jest odporny na uszkodzenia i wytrzymały. Najczęściej wykonany jest z tkaniny lub skóry. Wybór materiału zależy od tego, jak długo myśliwy chce używać kaptura. Skóra jest trwalsza, ale tkanina jest lżejsza i bardziej wygodna.

Karnal ma również szereg dodatkowych funkcji, które mogą być przydatne podczas łowów. Na przykład może mieć specjalne otwory na oczy, aby myśliwy mógł obserwować swoje otoczenie bez zdejmowania kaptura. Może również mieć specjalne paski do regulacji rozmiaru, aby dopasować go do głowy myśliwego.

Karnal jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego myśliwego. Jego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności łowów. Dzięki niemu myśliwy może skutecznie polować na zwierzynę bez obaw o jej ucieczkę lub atak.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karnal w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kotka

samica rysia.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

klangor

jednostajny głos żurawi.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kita

ogon lisa i wiewiórki.

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

karnal

inaczej kaptur.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)