Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karnal

karnal

inaczej kaptur.

Karnal jest wykonany z materiału, który jest odporny na uszkodzenia i wytrzymały. Najczęściej wykonany jest z tkaniny lub skóry. Wybór materiału zależy od tego, jak długo myśliwy chce używać kaptura. Skóra jest trwalsza, ale tkanina jest lżejsza i bardziej wygodna.

Karnal ma również szereg dodatkowych funkcji, które mogą być przydatne podczas łowów. Na przykład może mieć specjalne otwory na oczy, aby myśliwy mógł obserwować swoje otoczenie bez zdejmowania kaptura. Może również mieć specjalne paski do regulacji rozmiaru, aby dopasować go do głowy myśliwego.

Karnal jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego myśliwego. Jego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności łowów. Dzięki niemu myśliwy może skutecznie polować na zwierzynę bez obaw o jej ucieczkę lub atak.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karnal w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

klekotka

inaczej kołatka.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)