Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klaskanie

klaskanie

inaczej korkowanie.

Klaskanie, inaczej zwane korkowaniem, jest trzecią zwrotką pieśni głuszca. Jest to technika łowiecka, która polega na wywoływaniu dźwięku przez uderzanie w dłonie lub inne powierzchnie. Technika ta jest stosowana przez myśliwych, aby wabić zwierzęta do siebie. Klaskanie jest szczególnie skuteczne w przyciąganiu ptaków, takich jak głuszce i bażanty.

Klaskanie może być wykonywane na różne sposoby. Najczęstsza metoda polega na uderzeniu dłońmi o siebie lub o inne powierzchnie, takie jak drzewa lub kamienie. Można również uderzać w dłonie o siebie lub o inne powierzchnie, aby wytworzyć rytmiczną sekwencję dźwięków. Innym sposobem jest uderzanie palcami o dłonie lub o inne powierzchnie. Można również uderzać palcami o palce lub o inne powierzchnie, aby wytworzyć sekwencję dźwięków.

Klaskanie jest bardzo skuteczną techniką łowiectwa i może być stosowane do przyciągania ptaków do określonego miejsca. Myśliwi czasami ustawiają się wokół miejsca, gdzie mają polować i klaszczą, aby przyciągnąć ptaki do określonego miejsca. Technika ta może być również stosowana do odstraszenia ptaków od określonych obszarów. Myśliwi mogą klasnąć i poruszać się po okolicy, aby odstraszyć ptaki od określonego miejsca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klaskanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuper

tylna część ciała ptaków.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kotka

samica rysia.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).