Definicja hasła: klaskanie
- klaskanie
inaczej korkowanie.
Klaskanie, zwane także korkowaniem, jest trzecią zwrotką pieśni głuszca. Stanowi technikę łowiecką polegającą na wywoływaniu dźwięku poprzez uderzanie w dłonie lub inne powierzchnie. Jest to skuteczna metoda wabienia zwierząt, szczególnie ptaków takich jak głuszce i bażanty. Klaskanie może być wykonywane na różne sposoby, zazwyczaj poprzez uderzanie dłońmi o siebie lub inne powierzchnie, takie jak drzewa lub kamienie. Istnieje również możliwość rytmicznego uderzania palcami o dłonie lub palce o inne powierzchnie w celu wytworzenia sekwencji dźwięków.
Technika klaskania jest nie tylko stosowana do przyciągania ptaków do konkretnego miejsca, ale także do odstraszania ich od innych obszarów. Myśliwi często używają tego sposobu, aby przemieszczać ptaki w określoną stronę lub odstraszyć je od obszarów polowań. Klaskanie jest zatem skutecznym narzędziem w rękach myśliwych przy polowaniu na ptaki, umożliwiając manipulację ich ruchami i lokalizacją. Dzięki temu klaskanie stanowi istotną praktykę zarówno podczas pozyskiwania pokarmu jak i zarządzania populacjami dzikich ptaków.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klaskanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)
ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)
- koryto dzicze
tor przejścia dzików w głębokim śniegu.
- klępa, klępa, łosza
samica łosia.
- kita
ogon lisa i wiewiórki.
- korozja luf
uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.
- kuper
tylna część ciała ptaków.
- kreślić
o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.
- kocica
samica zająca.
- kalibrownik
przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.