Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klaskanie

klaskanie

inaczej korkowanie.

Klaskanie, inaczej zwane korkowaniem, jest trzecią zwrotką pieśni głuszca. Jest to technika łowiecka, która polega na wywoływaniu dźwięku przez uderzanie w dłonie lub inne powierzchnie. Technika ta jest stosowana przez myśliwych, aby wabić zwierzęta do siebie. Klaskanie jest szczególnie skuteczne w przyciąganiu ptaków, takich jak głuszce i bażanty.

Klaskanie może być wykonywane na różne sposoby. Najczęstsza metoda polega na uderzeniu dłońmi o siebie lub o inne powierzchnie, takie jak drzewa lub kamienie. Można również uderzać w dłonie o siebie lub o inne powierzchnie, aby wytworzyć rytmiczną sekwencję dźwięków. Innym sposobem jest uderzanie palcami o dłonie lub o inne powierzchnie. Można również uderzać palcami o palce lub o inne powierzchnie, aby wytworzyć sekwencję dźwięków.

Klaskanie jest bardzo skuteczną techniką łowiectwa i może być stosowane do przyciągania ptaków do określonego miejsca. Myśliwi czasami ustawiają się wokół miejsca, gdzie mają polować i klaszczą, aby przyciągnąć ptaki do określonego miejsca. Technika ta może być również stosowana do odstraszenia ptaków od określonych obszarów. Myśliwi mogą klasnąć i poruszać się po okolicy, aby odstraszyć ptaki od określonego miejsca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klaskanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klekotka

inaczej kołatka.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)

klaskanie

inaczej korkowanie.

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.

kita

ogon lisa i wiewiórki.

kandelabrowa korona

zob. korona.