Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwakanie

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

Kwakanie jest głosem wydawanym przez dzikie kaczki, który słyszymy zazwyczaj w porze wieczornej lub rannej. Jest to charakterystyczny, donośny dźwięk, który można usłyszeć na odległość nawet kilku kilometrów. Kwakanie jest głosem wydawanym przez samce, które używają go do oznaczania swojego terytorium i zapraszania samic do godowania. Samce mogą również kwakać, aby ostrzec inne ptaki o niebezpieczeństwie lub po prostu w celu zabawy.

Kwakanie jest również często używane przez dzikie kaczki do komunikowania się ze sobą. Samice mogą używać go do okazywania swojej obecności i zapraszania samców do godowania. Samce mogą również używać go do okazywania swojej dominacji i wyrażania swojego zainteresowania samicami.

Kwakanie jest bardzo ważnym elementem środowiska naturalnego dzikich kaczek. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków, jaki można usłyszeć na łonie natury. Dzięki temu ptaki te są w stanie skutecznie się komunikować i chronić swoje terytoria.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwakanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kandelabrowa korona

zob. korona.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

krzyżak

lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.

kłańce

zęby wilka.