Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwakanie

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

Kwakanie jest głosem wydawanym przez dzikie kaczki, który słyszymy zazwyczaj w porze wieczornej lub rannej. Jest to charakterystyczny, donośny dźwięk, który można usłyszeć na odległość nawet kilku kilometrów. Kwakanie jest głosem wydawanym przez samce, które używają go do oznaczania swojego terytorium i zapraszania samic do godowania. Samce mogą również kwakać, aby ostrzec inne ptaki o niebezpieczeństwie lub po prostu w celu zabawy.

Kwakanie jest również często używane przez dzikie kaczki do komunikowania się ze sobą. Samice mogą używać go do okazywania swojej obecności i zapraszania samców do godowania. Samce mogą również używać go do okazywania swojej dominacji i wyrażania swojego zainteresowania samicami.

Kwakanie jest bardzo ważnym elementem środowiska naturalnego dzikich kaczek. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków, jaki można usłyszeć na łonie natury. Dzięki temu ptaki te są w stanie skutecznie się komunikować i chronić swoje terytoria.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwakanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

koza, koza, siuta

samica sarny.

korozja luf

uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kamionka

inaczej kuna domowa.

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)