Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwakanie

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

Kwakanie jest charakterystycznym dźwiękiem wydawanym przez dzikie kaczki, którego można usłyszeć zazwyczaj w porze wieczornej lub rannej. Jest to donośny dźwięk, który służy samcom do oznaczania terytorium i zapraszania samic do godowania. Kwakanie może także pełnić funkcję ostrzegawczą oraz być formą komunikacji między kaczkami. Samice również potrafią używać kwakania w celu okazywania obecności i zachęcania samców do godowania. Dźwięk ten stanowi istotny element środowiska naturalnego dzikich kaczek, umożliwiając im skuteczną komunikację oraz obronę terytorium.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwakanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kielnia

inaczej plusk.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

kozioł, rogacz

samiec samy.

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

kominek

w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)