Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: komora

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

Komora to część ciała zwierzyny grubej, która znajduje się między szyją a brzuchem. Jest to miejsce, w którym znajduje się serce i płuca zwierzęcia. Komora jest bardzo ważna dla łowców, ponieważ jest to najlepsze miejsce do strzału. Strzał w komorę jest najbardziej skuteczny i najpewniejszy ze wszystkich strzałów, ponieważ ma największe szanse na trafienie w serce lub płuca zwierzyny.

Komora jest bardzo trudna do trafienia, ponieważ jest bardzo mała i zazwyczaj ukryta pod grubymi warstwami tłuszczu i mięsa. Łowcy muszą być bardzo precyzyjni, aby trafić w komorę. Muszą również być bardzo dobrze przygotowani do strzału, aby mieć pewność, że ich cel jest dokładnie tam, gdzie powinien być.

Komora jest również ważna dla łowców, ponieważ jej trafienie oznacza szybkie i bezbolesne uśmiercenie zwierzyny. Jeśli strzał trafi w inne części ciała zwierzyny, może ono uciec lub umrzeć po długim okresie cierpienia. Dlatego też strzał na komorę jest najpewniejszy i najbardziej skuteczny ze wszystkich strzałów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj komora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

kamionka

inaczej kuna domowa.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.