Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: komora

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

Komora to część ciała zwierzyny grubej, która znajduje się między szyją a brzuchem. Jest to miejsce, w którym znajduje się serce i płuca zwierzęcia. Komora jest bardzo ważna dla łowców, ponieważ jest to najlepsze miejsce do strzału. Strzał w komorę jest najbardziej skuteczny i najpewniejszy ze wszystkich strzałów, ponieważ ma największe szanse na trafienie w serce lub płuca zwierzyny.

Komora jest bardzo trudna do trafienia, ponieważ jest bardzo mała i zazwyczaj ukryta pod grubymi warstwami tłuszczu i mięsa. Łowcy muszą być bardzo precyzyjni, aby trafić w komorę. Muszą również być bardzo dobrze przygotowani do strzału, aby mieć pewność, że ich cel jest dokładnie tam, gdzie powinien być.

Komora jest również ważna dla łowców, ponieważ jej trafienie oznacza szybkie i bezbolesne uśmiercenie zwierzyny. Jeśli strzał trafi w inne części ciała zwierzyny, może ono uciec lub umrzeć po długim okresie cierpienia. Dlatego też strzał na komorę jest najpewniejszy i najbardziej skuteczny ze wszystkich strzałów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj komora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kielnia

inaczej plusk.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)