Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kiść

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

Kiść to zakończenie ogona borsuka i żubra, które charakteryzuje się pękiem białych włosów. Jest to charakterystyczny element anatomiczny tych zwierząt, który pełni funkcje ochronne, chroniąc ogon przed uszkodzeniami mechanicznymi u borsuka oraz przed chłodem i wilgocią u żubra. Kiść może mieć różne odcienie, ale zazwyczaj jest biała lub szarobiała, natomiast u borsuka jej długość może sięgać nawet do 20 cm, podczas gdy u żubra jest krótsza i mniej gęsta. Ponadto kiść może być używana do identyfikacji poszczególnych osobników danego gatunku, ponieważ każdy ogon ma unikalną strukturę i wygląd. W łowiectwie kiść jest często uznawana za trofeum myśliwskie, a jej pozyskanie jest czasami wymagane do ukończenia polowania na dany gatunek.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kiść w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kozioł, rogacz

samiec samy.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kapa

inaczej kaptur.

kielnia

inaczej plusk.

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.