Definicja hasła: kiść
- kiść
1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.
Kiść to zakończenie ogona borsuka i żubra, które charakteryzuje się pękiem białych włosów. Jest to charakterystyczny element anatomiczny tych zwierząt, który pełni funkcje ochronne, chroniąc ogon przed uszkodzeniami mechanicznymi u borsuka oraz przed chłodem i wilgocią u żubra. Kiść może mieć różne odcienie, ale zazwyczaj jest biała lub szarobiała, natomiast u borsuka jej długość może sięgać nawet do 20 cm, podczas gdy u żubra jest krótsza i mniej gęsta. Ponadto kiść może być używana do identyfikacji poszczególnych osobników danego gatunku, ponieważ każdy ogon ma unikalną strukturę i wygląd. W łowiectwie kiść jest często uznawana za trofeum myśliwskie, a jej pozyskanie jest czasami wymagane do ukończenia polowania na dany gatunek.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kiść w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)
ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)
- konkursy psów myśliwskich
imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)
- kopnięcie
uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału
- kwiel
gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego
- kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka
odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)
- kamionka
inaczej kuna domowa.
- krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)
największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)
- kołnierz
długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.
- korozja luf
uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.
- kopać
o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.