Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karta stanowiskowa

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

Karta stanowiskowa jest narzędziem, które służy do rozstawiania myśliwych w trakcie polowania zbiorowego. Jest to kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

Karta stanowiskowa składa się z kilku części. Pierwsza część to lista stanowisk, które są dostępne dla myśliwych. Każde stanowisko ma swój numer, a także informacje o tym, czy jest ono dostępne dla strzelców lub nie. Druga część to lista myśliwych, którzy biorą udział w polowaniu. Trzecia część to lista losowań, które są wykonywane przez łowczego. Każdy myśliwy losuje swoje stanowisko i jest ono przypisane do niego na cały okres trwania polowania.

Karta stanowiskowa jest bardzo ważnym narzędziem podczas polowań zbiorowych. Umożliwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych oraz zapewnia, że każdy ma równe szanse na zdobycie trofeum.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karta stanowiskowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

kamionka

inaczej kuna domowa.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kosz jastrzębi

samołówka do chwytania żywcem drapieżników skrzydlatych stosowana w sokolnictwie.

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

krowa

samica żubra.