Definicja hasła: karta stanowiskowa
- karta stanowiskowa
kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.
Karta stanowiskowa jest narzędziem, które służy do rozstawiania myśliwych w trakcie polowania zbiorowego. Jest to kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.
Karta stanowiskowa składa się z kilku części. Pierwsza część to lista stanowisk, które są dostępne dla myśliwych. Każde stanowisko ma swój numer, a także informacje o tym, czy jest ono dostępne dla strzelców lub nie. Druga część to lista myśliwych, którzy biorą udział w polowaniu. Trzecia część to lista losowań, które są wykonywane przez łowczego. Każdy myśliwy losuje swoje stanowisko i jest ono przypisane do niego na cały okres trwania polowania.
Karta stanowiskowa jest bardzo ważnym narzędziem podczas polowań zbiorowych. Umożliwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych oraz zapewnia, że każdy ma równe szanse na zdobycie trofeum.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karta stanowiskowa w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- klępa, klępa, łosza
samica łosia.
- kęsy, kęsy, zajady
zęby ssaków drapieżnych.
- kura
samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).
- kynologia myśliwska
nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.
- kierdel
stado muflonów lub kozic.
- korona
co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)
- kosz jastrzębi
samołówka do chwytania żywcem drapieżników skrzydlatych stosowana w sokolnictwie.
- kniazić
o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.
- kołnierz
długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.
- kiść
1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.