Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krowa

krowa

samica żubra.

Krowa żubra (Bison bonasus) to samica żubra, największego ssaka lądowego w Europie. Żubry należą do rodziny wołowatych i są charakterystyczne dzięki swoim grubym futrom, długim rogów oraz masywnym ciałom, osiągającym długość od 2,5 do 3 metrów. Dorosłe samce mogą ważyć od 300 do 600 kg, a samice od 200 do 400 kg. Krowy są integralną częścią stada, które składa się z samca alfa, kilku samic oraz ich potomstwa. Samiec alfa odpowiada za ochronę stada, podczas gdy samice zajmują się opieką nad młodymi.

Krowy żubra są bardzo aktywne i przewidywalne w swoich migracjach, regularnie przemieszczając się w poszukiwaniu pożywienia. Odżywiają się głównie trawą, liśćmi, korzonkami oraz owocami. Charakteryzują się inteligencją i wykazują zdolność rozpoznania ludzi i innych zwierząt. Jednakże ze względu na instynkt stadny mogą reagować agresywnie w sytuacjach zagrożenia.

Duża różnorodność roślinności w naturalnym środowisku żubra wpływa na ich dietę i zachowanie. Ich obecność w ekosystemie jest istotna dla utrzymania równowagi populacji roślinożerców oraz zapewnienia różnorodności biologicznej lasów mieszanych niżowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

klekotka

inaczej kołatka.

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)