Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krowa

krowa

samica żubra.

Krowa żubra (Bison bonasus) to samica żubra, największego ssaka lądowego w Europie. Żubry należą do rodziny wołowatych i są charakterystyczne dzięki swoim grubym futrom, długim rogów oraz masywnym ciałom, osiągającym długość od 2,5 do 3 metrów. Dorosłe samce mogą ważyć od 300 do 600 kg, a samice od 200 do 400 kg. Krowy są integralną częścią stada, które składa się z samca alfa, kilku samic oraz ich potomstwa. Samiec alfa odpowiada za ochronę stada, podczas gdy samice zajmują się opieką nad młodymi.

Krowy żubra są bardzo aktywne i przewidywalne w swoich migracjach, regularnie przemieszczając się w poszukiwaniu pożywienia. Odżywiają się głównie trawą, liśćmi, korzonkami oraz owocami. Charakteryzują się inteligencją i wykazują zdolność rozpoznania ludzi i innych zwierząt. Jednakże ze względu na instynkt stadny mogą reagować agresywnie w sytuacjach zagrożenia.

Duża różnorodność roślinności w naturalnym środowisku żubra wpływa na ich dietę i zachowanie. Ich obecność w ekosystemie jest istotna dla utrzymania równowagi populacji roślinożerców oraz zapewnienia różnorodności biologicznej lasów mieszanych niżowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

kotwina

inaczej kotlina.

kielnia

inaczej plusk.

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kot

nazwa zająca i rysia.

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.