Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krowa

krowa

samica żubra.

Krowa to samica żubra, która jest największym zwierzęciem w Europie. Żubry są członkami rodziny wielbłądowatych i są największymi ssakami lądowymi w Europie. Krowy są bardzo duże, dorosłe samce ważą od 300 do 600 kg, a samice od 200 do 400 kg. Ich długość ciała może sięgać od 2,5 do 3 metrów. Mają gruby płaszcz z grubymi futrami i długimi rogami.

Krowy żubra są bardzo inteligentne i mają silny instynkt stadny. Żyją w grupach składających się z samca alfa, kilku samic i ich młodych. Samce alfa są odpowiedzialne za ochronę stada przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Samice są odpowiedzialne za opiekę nad młodymi i dbają o ich bezpieczeństwo.

Krowy żubra są bardzo aktywne i spacerują po lesie w poszukiwaniu pożywienia. Zwykle jedzą trawę, liście, korzenie i owoce. Szybko się uczą i potrafią rozpoznawać ludzi oraz inne zwierzęta. Szybko reagują na bodźce ze środowiska i mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli czujesz się zagrożony.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.