Definicja hasła: krowa
- krowa
samica żubra.
Krowa żubra (Bison bonasus) to samica żubra, największego ssaka lądowego w Europie. Żubry należą do rodziny wołowatych i są charakterystyczne dzięki swoim grubym futrom, długim rogów oraz masywnym ciałom, osiągającym długość od 2,5 do 3 metrów. Dorosłe samce mogą ważyć od 300 do 600 kg, a samice od 200 do 400 kg. Krowy są integralną częścią stada, które składa się z samca alfa, kilku samic oraz ich potomstwa. Samiec alfa odpowiada za ochronę stada, podczas gdy samice zajmują się opieką nad młodymi.
Krowy żubra są bardzo aktywne i przewidywalne w swoich migracjach, regularnie przemieszczając się w poszukiwaniu pożywienia. Odżywiają się głównie trawą, liśćmi, korzonkami oraz owocami. Charakteryzują się inteligencją i wykazują zdolność rozpoznania ludzi i innych zwierząt. Jednakże ze względu na instynkt stadny mogą reagować agresywnie w sytuacjach zagrożenia.
Duża różnorodność roślinności w naturalnym środowisku żubra wpływa na ich dietę i zachowanie. Ich obecność w ekosystemie jest istotna dla utrzymania równowagi populacji roślinożerców oraz zapewnienia różnorodności biologicznej lasów mieszanych niżowych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krowa w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kożuch
futro zająca lub muflona.
- kuper
tylna część ciała ptaków.
- klępa, klępa, łosza
samica łosia.
- kłańce
zęby wilka.
- kierdel
stado muflonów lub kozic.
- kynologia myśliwska
nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.
- kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)
gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)
- kąpać się
o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.
- kwiczenie
głos wydawany przez warchlaki.
- kwakanie
głos wydawany przez dzikie kaczki.