Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: knoty

knoty

odchody głuszca.

Knoty to odchody głuszca, czyli ptaka z rodziny kurowatych. Głuszec jest ptakiem drapieżnym zamieszkującym lasy iglaste i mieszane, charakteryzującym się dobrą maskującą barwą upierzenia. Ich odchody, zwane knotami, są jednym z głównych śladów pozostawianych przez te zwierzęta i mogą być przydatne podczas obserwacji ich zachowań oraz analizy występowania w danym terenie.

Knoty mają określoną formę i kształt, które mogą być rozpoznawalne dla doświadczonych myśliwych lub obserwatorów przyrody. Analiza ich składu może również dostarczyć informacji na temat diety głuszca, co jest istotne w badaniach nad ekologią tego gatunku.

Ponadto, znalezienie knotów może być wskazówką dla myśliwego szukającego odpowiedniego miejsca do polowania na głuszca. W terenie łowieckim, obserwacja knotów może pomóc w ustaleniu tras migracyjnych i obszarów żerowania tych ptaków.

W kontekście rekreacyjnym, dla miłośników przyrody często stanowią one cenny element do identyfikacji i śledzenia życia dzikiej fauny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj knoty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

karnal

inaczej kaptur.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kita

ogon lisa i wiewiórki.

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kopyra

gwarowa nazwa zająca.