Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kamionka

kamionka

inaczej kuna domowa.

Kamionka jest zwierzęciem z rodziny łasicowatych, podobnym do kuny leśnej. Ma ona czerwonawy nos i białą plamę na spodzie szyi, która jest rozwidlona - jest to cecha odróżniająca go od innych gatunków. Kamionka występuje w całej Europie, a także w Azji i Afryce. Jest to zwierzę nocne, które żyje w lasach i parkach.

Kamionka jest zwierzęciem o bardzo aktywnym trybie życia. Poluje ona na małe gryzonie, ptaki i owady. Zazwyczaj żywi się mięsem, ale czasami je również owoce i warzywa. Jest to zwierzę bardzo inteligentne i szybkie, dlatego trudno je polować.

Kamionka jest objęta ochroną prawną ze względu na swoje niskie liczebności. Jest to zwierzę bardzo wrażliwe na zmiany środowiskowe, dlatego ważne jest, aby chronić je przed niekontrolowanym polowaniem i degradacją siedlisk naturalnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kamionka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

kotwina

inaczej kotlina.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kuper

tylna część ciała ptaków.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

kosacz

stary cietrzew.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.