Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kamionka

kamionka

inaczej kuna domowa.

Kamionka jest zwierzęciem z rodziny łasicowatych, podobnym do kuny leśnej. Ma ona czerwonawy nos i białą plamę na spodzie szyi, która jest rozwidlona - jest to cecha odróżniająca go od innych gatunków. Kamionka występuje w całej Europie, a także w Azji i Afryce. Jest to zwierzę nocne, które żyje w lasach i parkach.

Kamionka jest zwierzęciem o bardzo aktywnym trybie życia. Poluje ona na małe gryzonie, ptaki i owady. Zazwyczaj żywi się mięsem, ale czasami je również owoce i warzywa. Jest to zwierzę bardzo inteligentne i szybkie, dlatego trudno je polować.

Kamionka jest objęta ochroną prawną ze względu na swoje niskie liczebności. Jest to zwierzę bardzo wrażliwe na zmiany środowiskowe, dlatego ważne jest, aby chronić je przed niekontrolowanym polowaniem i degradacją siedlisk naturalnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kamionka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)