Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kojec

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

Kojec to wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich. Jest to specjalnie zaprojektowane i zabezpieczone miejsce, które ma na celu zapewnienie młodym psom bezpiecznego i zdrowego środowiska do rozwoju. Kojce są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal lub tworzywo sztuczne, aby zapewnić stabilną konstrukcję i zapobiec ucieczkom. Wymiary kojca powinny umożliwiać swobodne poruszanie się i zabawę szczeniętom, a także zawierać odpowiednią przestrzeń do spania i schronienia.

Kojce są także wyposażone w miseczki na jedzenie i wodę oraz różnego rodzaju zabawki, które wspierają rozwój młodych psów myśliwskich. Regularne sprzątanie i dezynfekcja kojca są kluczowe dla zapobiegania chorobom oraz utrzymania czystego i higienicznego środowiska dla szczeniąt. Dodatkowo konieczna jest regularna kontrola stanu technicznego kojca mająca na celu zapobieżenie ewentualnym uszkodzeniom czy problemom z wilgotnością.

Dzięki kojcom możliwe jest właściwe wychowanie i socjalizacja młodych psów myśliwskich, co przyczynia się do ich późniejszych umiejętności łowieckich. Odpowiednio przygotowany kojec umożliwia również właściwe poznawanie nowych sytuacji i bodźców, co jest istotne dla wszechstronnego rozwoju psa myśliwskiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kojec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kita

ogon lisa i wiewiórki.

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

knoty

odchody głuszca.

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

karnal

inaczej kaptur.