Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kojec

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

Kojec to wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie szczeniętom bezpiecznego i zdrowego środowiska, w którym mogą się rozwijać. Kojec powinien być odpowiednio duży, aby szczenięta mogły swobodnie się poruszać i bawić. Najlepiej jest, gdy jest on wykonany z trwałego materiału, takiego jak metal lub tworzywo sztuczne. Kojec powinien być również wyposażony w odpowiednią ilość miejsca do spania i schronienia dla szczeniąt.

Kojec powinien być również wyposażony w odpowiednią ilość miski na jedzenie i wodę oraz zabawek, które pomogą szczeniakom się rozwijać. Ważne jest również, aby kojec był regularnie sprzątany i dezynfekowany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Kojec powinien być również regularnie kontrolowany pod kątem uszkodzeń lub innych problemów, takich jak nadmierna wilgoć lub przesuszenie.

Kojec to bardzo ważny element wychowania szczeniaka myśliwskiego. Dzięki niemu można zapewnić szczeniakom bezpieczne i zdrowe środowisko do rozwoju oraz umożliwić im poznawanie nowych rzeczy i ćwiczenia umiejętności. Regularna opieka nad kojcem pomoże utrzymać go w czystości i dobrym stanie, co pozytywnie wpłynie na rozwój szczeniaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kojec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuper

tylna część ciała ptaków.

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)