Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kojec

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

Kojec to wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie szczeniętom bezpiecznego i zdrowego środowiska, w którym mogą się rozwijać. Kojec powinien być odpowiednio duży, aby szczenięta mogły swobodnie się poruszać i bawić. Najlepiej jest, gdy jest on wykonany z trwałego materiału, takiego jak metal lub tworzywo sztuczne. Kojec powinien być również wyposażony w odpowiednią ilość miejsca do spania i schronienia dla szczeniąt.

Kojec powinien być również wyposażony w odpowiednią ilość miski na jedzenie i wodę oraz zabawek, które pomogą szczeniakom się rozwijać. Ważne jest również, aby kojec był regularnie sprzątany i dezynfekowany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Kojec powinien być również regularnie kontrolowany pod kątem uszkodzeń lub innych problemów, takich jak nadmierna wilgoć lub przesuszenie.

Kojec to bardzo ważny element wychowania szczeniaka myśliwskiego. Dzięki niemu można zapewnić szczeniakom bezpieczne i zdrowe środowisko do rozwoju oraz umożliwić im poznawanie nowych rzeczy i ćwiczenia umiejętności. Regularna opieka nad kojcem pomoże utrzymać go w czystości i dobrym stanie, co pozytywnie wpłynie na rozwój szczeniaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kojec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klaskanie

inaczej korkowanie.

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kocić się

o samicach rysia, sarny, muflona, kozicy, zająca i królika: wydawać potomstwo na świat.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

koza, koza, siuta

samica sarny.