Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kojec

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

Kojec to wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich. Jest to specjalnie zaprojektowane i zabezpieczone miejsce, które ma na celu zapewnienie młodym psom bezpiecznego i zdrowego środowiska do rozwoju. Kojce są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal lub tworzywo sztuczne, aby zapewnić stabilną konstrukcję i zapobiec ucieczkom. Wymiary kojca powinny umożliwiać swobodne poruszanie się i zabawę szczeniętom, a także zawierać odpowiednią przestrzeń do spania i schronienia.

Kojce są także wyposażone w miseczki na jedzenie i wodę oraz różnego rodzaju zabawki, które wspierają rozwój młodych psów myśliwskich. Regularne sprzątanie i dezynfekcja kojca są kluczowe dla zapobiegania chorobom oraz utrzymania czystego i higienicznego środowiska dla szczeniąt. Dodatkowo konieczna jest regularna kontrola stanu technicznego kojca mająca na celu zapobieżenie ewentualnym uszkodzeniom czy problemom z wilgotnością.

Dzięki kojcom możliwe jest właściwe wychowanie i socjalizacja młodych psów myśliwskich, co przyczynia się do ich późniejszych umiejętności łowieckich. Odpowiednio przygotowany kojec umożliwia również właściwe poznawanie nowych sytuacji i bodźców, co jest istotne dla wszechstronnego rozwoju psa myśliwskiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kojec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karnal

inaczej kaptur.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kosacz

stary cietrzew.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)