Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kapa

kapa

inaczej kaptur.

Kaptur jest zazwyczaj wykonany z materiału, który jest odporny na uszkodzenia i wytrzymały. Najczęściej są one wykonane z tkanin, skóry lub skóry syntetycznej. Kaptury mogą być również wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Kaptury są często ozdobione piórami, aby nadać im bardziej atrakcyjny wygląd.

Kaptur jest ważnym elementem ubioru myśliwego, ponieważ chroni go przed słońcem i innymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto chroni oczy myśliwego przed odblaskiem światła i umożliwia mu lepsze widzenie podczas polowania. Kaptur może również pomóc myśliwemu w utrzymaniu dyscypliny podczas polowania, ponieważ zapobiega mu przed przesadnym ruchom głowy i oczu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kapa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

kosacz

stary cietrzew.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.