Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek aportowy

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

Koziołek aportowy to narzędzie wykorzystywane w szkoleniu młodych psów myśliwskich do prawidłowego aportowania. Składa się z drewnianego wałka, który jest cieńszy w środku, co ułatwia chwytanie dla psa. Podstawowym celem koziołka aportowego jest nauczanie psa zabrania przedmiotu i przynoszenia go myśliwemu. Dzięki temu narzędziu możliwe jest efektywne szkolenie psów w zakresie aportowania zwierzyny po polowaniu.

Koziołek aportowy umożliwia myśliwym wyuczenie psów różnych technik aportowania, takich jak chwyty czy skoki, co przyczynia się do poprawy zdolności psa do współpracy podczas polowań. Ponadto, może być także używany do szkolenia psów w celu zapobiegania ich destrukcyjnym zachowaniom.

Ten rodzaj narzędzia cechuje się trwałością oraz łatwością konserwacji. Warto zauważyć, że koziołek aportowy dostępny jest w sprzedaży zarówno w sklepach zoologicznych, jak i online, gdzie jego cena może być uzależniona od materiału wykonania oraz rozmiaru i kształtu wałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek aportowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kitka

bródka kozicy (trofeum).

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

kapa

inaczej kaptur.

klempa

samica łosia, łosza

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kozioł, rogacz

samiec samy.

kita

ogon lisa i wiewiórki.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)