Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek aportowy

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

Koziołek aportowy jest narzędziem służącym do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich. Jest to drewniany wałek, który jest cieńszy w środku. Jego zastosowanie polega na tym, że pies musi go wziąć w pysk i przynieść do myśliwego. Dzięki temu można nauczyć psa, aby przynosił zwierzynę po polowaniu.

Koziołek aportowy jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych, ponieważ umożliwia szybkie i skuteczne szkolenie psów. Można go używać do ćwiczenia różnych technik aportowania, takich jak chwyty, skoki i inne. Wałek może być również używany do ćwiczenia psów w celu zapobiegania ich zachowaniom destrukcyjnym.

Koziołek aportowy jest bardzo trwałym narzędziem i może być używany przez długi czas. Jest on również łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Wałek można kupić w sklepach zoologicznych lub online. Cena zależy od materiału, z którego jest wykonany oraz od rozmiaru i kształtu wałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek aportowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

krzyżak

lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.

kosacz

stary cietrzew.

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.