Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek aportowy

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

Koziołek aportowy to narzędzie wykorzystywane w szkoleniu młodych psów myśliwskich do prawidłowego aportowania. Składa się z drewnianego wałka, który jest cieńszy w środku, co ułatwia chwytanie dla psa. Podstawowym celem koziołka aportowego jest nauczanie psa zabrania przedmiotu i przynoszenia go myśliwemu. Dzięki temu narzędziu możliwe jest efektywne szkolenie psów w zakresie aportowania zwierzyny po polowaniu.

Koziołek aportowy umożliwia myśliwym wyuczenie psów różnych technik aportowania, takich jak chwyty czy skoki, co przyczynia się do poprawy zdolności psa do współpracy podczas polowań. Ponadto, może być także używany do szkolenia psów w celu zapobiegania ich destrukcyjnym zachowaniom.

Ten rodzaj narzędzia cechuje się trwałością oraz łatwością konserwacji. Warto zauważyć, że koziołek aportowy dostępny jest w sprzedaży zarówno w sklepach zoologicznych, jak i online, gdzie jego cena może być uzależniona od materiału wykonania oraz rozmiaru i kształtu wałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek aportowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klangor

jednostajny głos żurawi.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

kocica

samica zająca.

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.