Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek aportowy

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

Koziołek aportowy jest narzędziem służącym do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich. Jest to drewniany wałek, który jest cieńszy w środku. Jego zastosowanie polega na tym, że pies musi go wziąć w pysk i przynieść do myśliwego. Dzięki temu można nauczyć psa, aby przynosił zwierzynę po polowaniu.

Koziołek aportowy jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych, ponieważ umożliwia szybkie i skuteczne szkolenie psów. Można go używać do ćwiczenia różnych technik aportowania, takich jak chwyty, skoki i inne. Wałek może być również używany do ćwiczenia psów w celu zapobiegania ich zachowaniom destrukcyjnym.

Koziołek aportowy jest bardzo trwałym narzędziem i może być używany przez długi czas. Jest on również łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Wałek można kupić w sklepach zoologicznych lub online. Cena zależy od materiału, z którego jest wykonany oraz od rozmiaru i kształtu wałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek aportowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karnal

inaczej kaptur.

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kłańce

zęby wilka.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

kaczkarnia

ośrodek sztucznej hodowli dzikich kaczek.

kandelabrowa korona

zob. korona.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)