Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwilić

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

Kwilić to określenie, które odnosi się do głosu wydawanego przez ptaki drapieżne. Głos ten jest zazwyczaj wyraźny i donośny, a jego charakterystyczny dźwięk można usłyszeć na duże odległości. Głos ten jest często używany przez ptaki drapieżne do oznaczania swojego terytorium lub do wzywania innych ptaków.

Kwilić może być również używane jako forma komunikacji między samcami i samicami. Samce mogą kwilić, aby zwrócić uwagę samicy, a samice mogą kwilić, aby odpowiedzieć na te wezwanie. Kwilić może również służyć do ostrzegania innych ptaków o obecności drapieżnika lub po prostu do wyrażenia radości.

Kwilić jest również czasem uważane za formę śpiewu, ponieważ ptaki drapieżne mogą wydawać równie piękne i melodyjne dźwięki, jak inne gatunki ptaków. Niektóre gatunki ptaków drapieżnych, takie jak sowa błotna, mają bardzo charakterystyczne i melodyjne kwiknięcia, które słyszalne są na duże odległości. Inne gatunki ptaków drapieżnych mogą mieszać swoje kwiknięcia z innymi dziwnymi i nietypowymi dźwiękami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwilić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

kordelas

krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)