Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwilić

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

Kwilić to określenie, które odnosi się do głosu wydawanego przez ptaki drapieżne. Głos ten jest zazwyczaj wyraźny i donośny, a jego charakterystyczny dźwięk można usłyszeć na duże odległości. Głos ten jest często używany przez ptaki drapieżne do oznaczania swojego terytorium lub do wzywania innych ptaków.

Kwilić może być również używane jako forma komunikacji między samcami i samicami. Samce mogą kwilić, aby zwrócić uwagę samicy, a samice mogą kwilić, aby odpowiedzieć na te wezwanie. Kwilić może również służyć do ostrzegania innych ptaków o obecności drapieżnika lub po prostu do wyrażenia radości.

Kwilić jest również czasem uważane za formę śpiewu, ponieważ ptaki drapieżne mogą wydawać równie piękne i melodyjne dźwięki, jak inne gatunki ptaków. Niektóre gatunki ptaków drapieżnych, takie jak sowa błotna, mają bardzo charakterystyczne i melodyjne kwiknięcia, które słyszalne są na duże odległości. Inne gatunki ptaków drapieżnych mogą mieszać swoje kwiknięcia z innymi dziwnymi i nietypowymi dźwiękami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwilić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krycie

akt kopulacji u ssaków.

klangor

jednostajny głos żurawi.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kłańce

zęby wilka.

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

klępa, klępa, łosza

samica łosia.