Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kocić się

kocić się

o samicach rysia, sarny, muflona, kozicy, zająca i królika: wydawać potomstwo na świat.

Kocić się to określenie, które oznacza wydawanie potomstwa na świat przez samice rysia, sarny, muflona, kozicy, zająca i królika. Zazwyczaj okres ten trwa od marca do maja i jest to czas, w którym samice tego gatunku rodzą swoje młode. W tym czasie samica może rodzić jedno lub więcej młodych. Młode są bardzo małe i bezbronne, dlatego też matka musi je chronić przed drapieżnikami.

Kocić się jest procesem skomplikowanym i wymaga dużo energii ze strony samicy. Przed porodem samica zazwyczaj szuka bezpiecznego miejsca, aby urodzić swoje młode. Następnie zaczyna budować gniazdo z gałęzi i liści, aby chronić swoje młode przed zimnem i wilgocią. Samica może również wykorzystać naturalne schronienia, takie jak nora lub jamka w ziemi.

Po porodzie samica bardzo dba o swoje młode. Karmi je i chroni przed drapieżnikami oraz innymi niebezpieczeństwami. Młode szybko rosną i po kilku tygodniach są już w stanie samodzielnie polować na ofiary. Samica nadal pozostaje z nimi do momentu aż nauczą się radzić sobie same w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kocić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)