Definicja hasła: krektun
- krektun
młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.
Krektun to młody jednoroczny głuszec, który nie bierze czynnego udziału w tokowisku. Jest to okres, w którym głuszec przechodzi z dzieciństwa do dorosłości. W tym czasie ptak ten nie jest jeszcze gotowy do rozmnażania się i nie ma jeszcze cech charakterystycznych dla dorosłych osobników. Młode głuszce są mniejsze od dorosłych i mają inny ubarwienie piór. Ich upierzenie jest jaśniejsze i bardziej przylegające do ciała, co pozwala im lepiej się maskować.
Krektuny są bardzo aktywne i żywe, ale nie biorą udziału w tokowisku. Zamiast tego spędzają dużo czasu na polowaniu na owady i inne małe zwierzęta, które stanowią ich główne pożywienie. Są również znane z tego, że lubią skakać po gałęziach drzew i siedzieć na gałęziach wysoko nad ziemią.
Krektuny szybko rosną i wkrótce stają się dorosłymi osobnikami. Gdy osiągną pełną dojrzałość, ich upierzenie staje się ciemniejsze i bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto zaczną one brać udział w tokowisku i rozmnażać się.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krektun w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kniazienie
odgłos wydawany przez przestraszonego zająca
- krechtanie
głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.
- krzyżak
lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.
- kolba
końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).
- kaptur, kaptur, kapa, karnal
nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)
- kęsy, kęsy, zajady
zęby ssaków drapieżnych.
- krakwa, krakwa (Anas strepera L.)
ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)
- kwiel
gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)