Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karmicy

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

Karmicy to służebnicy książęcy, których głównym zadaniem jest karmienie psów myśliwskich. Pełnią oni istotną rolę w organizacji polowania oraz dbają o kondycję i zdrowie psów na co dzień. Ich praca polega na regularnym dostarczaniu odpowiedniej ilości pokarmu oraz dbałości o higienę zwierząt, co stanowi niezwykle istotny element prawidłowej opieki nad psami myśliwskimi.

Karmicy powinni posiadać wiedzę na temat potrzeb żywieniowych psów myśliwskich oraz umiejętności związane z przygotowywaniem i podawaniem odpowiedniego pokarmu. Współpracują także z innymi członkami załogi myśliwskiej, takimi jak myśliwi, aby zapewnić pełne wsparcie dla psów w czasie polowań.

Ponadto, karmicy muszą być odpowiedzialni za utrzymanie czystości miejsc przebywania psów oraz zapewnienie im odpowiednich warunków bytowania. Ich obowiązkiem jest również monitorowanie zdrowia zwierząt i zgłaszanie wszelkich problemów weterynarzowi bądź innym odpowiednim osobom.

W kontekście historycznym, karmicy odgrywali istotną rolę jako kluczowi członkowie załogi książęcej, odpowiadając nie tylko za dobre samopoczucie psów, ale też często za organizację całego zaplecza łowieckiego. Dziś ich rola może się różnić w zależności od specyfiki danego polowania lub miejsca pracy - jednak ich głównym zadaniem pozostaje troska o psy myśliwskie i zapewnienie im właściwej opieki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karmicy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

kot

nazwa zająca i rysia.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kłańce

zęby wilka.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

kożuch

futro zająca lub muflona.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.