Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karmicy

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

Karmicy to służebnicy książęcy, których głównym zadaniem jest karmienie psów myśliwskich. Pełnią oni istotną rolę w organizacji polowania oraz dbają o kondycję i zdrowie psów na co dzień. Ich praca polega na regularnym dostarczaniu odpowiedniej ilości pokarmu oraz dbałości o higienę zwierząt, co stanowi niezwykle istotny element prawidłowej opieki nad psami myśliwskimi.

Karmicy powinni posiadać wiedzę na temat potrzeb żywieniowych psów myśliwskich oraz umiejętności związane z przygotowywaniem i podawaniem odpowiedniego pokarmu. Współpracują także z innymi członkami załogi myśliwskiej, takimi jak myśliwi, aby zapewnić pełne wsparcie dla psów w czasie polowań.

Ponadto, karmicy muszą być odpowiedzialni za utrzymanie czystości miejsc przebywania psów oraz zapewnienie im odpowiednich warunków bytowania. Ich obowiązkiem jest również monitorowanie zdrowia zwierząt i zgłaszanie wszelkich problemów weterynarzowi bądź innym odpowiednim osobom.

W kontekście historycznym, karmicy odgrywali istotną rolę jako kluczowi członkowie załogi książęcej, odpowiadając nie tylko za dobre samopoczucie psów, ale też często za organizację całego zaplecza łowieckiego. Dziś ich rola może się różnić w zależności od specyfiki danego polowania lub miejsca pracy - jednak ich głównym zadaniem pozostaje troska o psy myśliwskie i zapewnienie im właściwej opieki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karmicy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

klempa

samica łosia, łosza

kita

ogon lisa i wiewiórki.

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

krycie

akt kopulacji u ssaków.