Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kozioł

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

Kozioł jest samcem samy, co oznacza, że jest to dorosły samiec tego gatunku. Jest to zwierzę o dużych rozmiarach, które można spotkać w Europie i Azji. Ma długie, szare futro i charakterystyczne białe plamy na grzbiecie. Jego uszy są małe i stojące, a ogon jest krótki i gruby. Kozioł ma silne nogi i szerokie stopy, które umożliwiają mu poruszanie się po trudnym terenie.

Kozioł jest zwierzęciem stadnym, które żyje w grupach składających się z kilku samców i kilku samic. Samce walczą ze sobą o dominację w stadzie i czasami dochodzi do walk między nimi. Samice są bardziej spokojne i trzymają się razem w celu ochrony przed drapieżnikami. Kozioły żywią się głównie trawami, liśćmi i owocami, ale czasami polują na mniejsze zwierzęta.

Kozioł jest ważnym elementem ekosystemu, ponieważ jego obecność reguluje populacje innych zwierząt poprzez polowanie na nie lub odstraszanie ich od swojego terytorium. Jest również ważnym celem łowiectwa, ponieważ jego skóra jest ceniona przez myśliwych za jej trwałość i piękny wygląd.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kozioł w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.