Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kozioł

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

Kozioł jest samcem samy, co oznacza, że jest to dorosły samiec tego gatunku. Jest to zwierzę o dużych rozmiarach, które można spotkać w Europie i Azji. Ma długie, szare futro i charakterystyczne białe plamy na grzbiecie. Jego uszy są małe i stojące, a ogon jest krótki i gruby. Kozioł ma silne nogi i szerokie stopy, które umożliwiają mu poruszanie się po trudnym terenie.

Kozioł jest zwierzęciem stadnym, które żyje w grupach składających się z kilku samców i kilku samic. Samce walczą ze sobą o dominację w stadzie i czasami dochodzi do walk między nimi. Samice są bardziej spokojne i trzymają się razem w celu ochrony przed drapieżnikami. Kozioły żywią się głównie trawami, liśćmi i owocami, ale czasami polują na mniejsze zwierzęta.

Kozioł jest ważnym elementem ekosystemu, ponieważ jego obecność reguluje populacje innych zwierząt poprzez polowanie na nie lub odstraszanie ich od swojego terytorium. Jest również ważnym celem łowiectwa, ponieważ jego skóra jest ceniona przez myśliwych za jej trwałość i piękny wygląd.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kozioł w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kuper

tylna część ciała ptaków.

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kot

nazwa zająca i rysia.

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

knoty

odchody głuszca.