Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klangor

klangor

jednostajny głos żurawi.

Klangor to jednostajny, długotrwały głos żurawi, który można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Jest to głos, który można usłyszeć z daleka i jest bardzo charakterystyczny. Klangor jest często używany przez żurawie do wyrażania swojego terytorium lub do wzywania innych ptaków. Głos ten jest bardzo donośny i może być słyszany na odległość nawet kilku kilometrów.

Klangor składa się z kilku dźwięków, które są powtarzane w równych odstępach czasu. Dźwięki te są bardzo charakterystyczne i mogą być słyszane na duże odległości. Głos ten jest bardzo donośny i może być słyszany nawet przez ludzi mieszkających w pobliżu.

Klangor jest często używany przez żurawie do wyrażania swojego terytorium lub do wzywania innych ptaków. Jest to również sposób na komunikację między samcami a samicami żurawi. Samce używają tego głosu, aby zaprosić samice do swojego terytorium, a samice używają go, aby odpowiedzieć na zaproszenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klangor w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)