Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klangor

klangor

jednostajny głos żurawi.

Klangor to charakterystyczny i długotrwały głos wydawany przez żurawie, który można usłyszeć głównie w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Jest to głos donośny i niezwykle charakterystyczny, składający się z powtarzanych dźwięków o jednostajnym odstępie czasu. Klangor jest wykorzystywany przez żurawie do wyrażania terytorium oraz do komunikacji między samcami a samicami. Głos ten może być słyszany na duże odległości, nawet kilka kilometrów, co czyni go efektywnym narzędziem komunikacji w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klangor w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koźlę

młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kot

nazwa zająca i rysia.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

kłańce

zęby wilka.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.