Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kopyra

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

Kopyra to gwarowa nazwa zająca, która jest używana przez myśliwych i osoby związane z łowiectwem. Nazwa ta pochodzi od słowa „kopyr”, które oznacza „skok”. Zając jest zwierzęciem, które charakteryzuje się szybkim skokiem, dlatego też nazwa „kopyra” jest bardzo trafna. Zające są często polowane przez myśliwych, ponieważ są one łatwe do polowania i stanowią dobrą przekąskę.

Zające są zwierzętami o bardzo dużej aktywności i szybkości. Ich skoki mogą sięgać nawet do 2 metrów wysokości i 3 metrów długości. Szybkość ich ruchu może sięgać nawet do 40 km/h. Zające maja także bardzo dobrze rozwinięty system wyczuwania zagrożenia, dzięki czemu szybko reagują na obecność myśliwych i innych drapieżników.

Kopyra to gwarowa nazwa zająca, która jest używana przez myśliwych i osoby związane z łowiectwem. Jest to bardzo trafna nazwa, ponieważ charakteryzuje ona szybki skok tego zwierzaka. Zajace sa czesto polowane przez mysliwych ze wzgledu na swoje walory smakowe oraz duza aktywnosc i szybkosc ruchu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kopyra w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klaskanie

inaczej korkowanie.

kandelabrowa korona

zob. korona.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kot

nazwa zająca i rysia.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)