Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kopyra

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

Kopyra to gwarowa nazwa zająca, która jest używana przez myśliwych i osoby związane z łowiectwem. Nazwa ta pochodzi od słowa „kopyr”, które oznacza „skok”. Zając jest zwierzęciem, które charakteryzuje się szybkim skokiem, dlatego też nazwa „kopyra” jest bardzo trafna. Zające są często polowane przez myśliwych, ponieważ są one łatwe do polowania i stanowią dobrą przekąskę.

Zające są zwierzętami o bardzo dużej aktywności i szybkości. Ich skoki mogą sięgać nawet do 2 metrów wysokości i 3 metrów długości. Szybkość ich ruchu może sięgać nawet do 40 km/h. Zające maja także bardzo dobrze rozwinięty system wyczuwania zagrożenia, dzięki czemu szybko reagują na obecność myśliwych i innych drapieżników.

Kopyra to gwarowa nazwa zająca, która jest używana przez myśliwych i osoby związane z łowiectwem. Jest to bardzo trafna nazwa, ponieważ charakteryzuje ona szybki skok tego zwierzaka. Zajace sa czesto polowane przez mysliwych ze wzgledu na swoje walory smakowe oraz duza aktywnosc i szybkosc ruchu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kopyra w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

koza, koza, siuta

samica sarny.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)