Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kicać

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

Kicać to zachowanie, które jest typowe dla zajęcy i królików. Jest to szybkie, wolne poruszanie się skokami. Zazwyczaj zające i króliki kicają, gdy są zaniepokojone lub gdy chcą uciec przed niebezpieczeństwem. Kicać jest bardzo skutecznym sposobem na uniknięcie niebezpieczeństwa, ponieważ pozwala im szybko i sprawnie poruszać się po terenie.

Kiedy zające lub króliki kicają, ich ciała szybko unoszą się w powietrzu, a następnie opadają na ziemię. Skoki te są bardzo dynamiczne i szybkie, co pozwala im uciekać przed drapieżnikami. Kiedy zające lub króliki kicają, ich uszy i ogony wyraźnie się unoszą, co może być widoczne dla obserwatora.

Kicać jest naturalnym instynktem obronnym zarówno dla zajęcy, jak i dla królików. Jest to bardzo skuteczny sposób na uniknięcie niebezpieczeństwa i pozostanie bezpiecznym. Kiedy zające lub króliki czują się zagrożone, automatycznie reagują poprzez kicać.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kicać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.

krzyk

głos dzikich gęsi i łabędzi.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.