Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kicać

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

Kicać – sposób poruszania się charakterystyczny dla zajęcy i królików, polegający na wykonywaniu szybkich skoków. Jest to naturalny instynkt obronny, który jest wykorzystywany przez te zwierzęta w sytuacjach zaniepokojenia lub zagrożenia. Podczas kicania ciała zajęcy i królików unoszą się szybko w powietrzu, a następnie opadają na ziemię. Skoki te są dynamiczne i sprawiają, że zwierzęta mogą szybko uciekać przed drapieżnikami. W trakcie kicania uszy i ogony zajęcy oraz królików są wyraźnie unoszone, co może być obserwowane przez ludzi. Ten sposób poruszania się pozwala tym gatunkom utrzymać bezpieczeństwo w naturalnym środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kicać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

klaskanie

inaczej korkowanie.