Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kicać

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

Kicać – sposób poruszania się charakterystyczny dla zajęcy i królików, polegający na wykonywaniu szybkich skoków. Jest to naturalny instynkt obronny, który jest wykorzystywany przez te zwierzęta w sytuacjach zaniepokojenia lub zagrożenia. Podczas kicania ciała zajęcy i królików unoszą się szybko w powietrzu, a następnie opadają na ziemię. Skoki te są dynamiczne i sprawiają, że zwierzęta mogą szybko uciekać przed drapieżnikami. W trakcie kicania uszy i ogony zajęcy oraz królików są wyraźnie unoszone, co może być obserwowane przez ludzi. Ten sposób poruszania się pozwala tym gatunkom utrzymać bezpieczeństwo w naturalnym środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kicać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kuper

tylna część ciała ptaków.

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).