Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karmisko

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

Karmisko to specjalnie przygotowane miejsce, w którym łowcy lub myśliwi regularnie umieszczają karmę dla dzikiej zwierzyny. Jego głównym celem jest zapewnienie zwierzętom dostępu do pokarmu, zwłaszcza w okresach trudności z odnalezieniem pożywienia. Karmiska są kluczowe dla utrzymania równowagi ekologicznej oraz zdrowia populacji dzikich zwierząt, a ich odpowiednie rozmieszczenie może również pomóc w kontrolowaniu migracji zwierząt. W zależności od specyfiki terenu oraz potrzeb danego gatunku, karmiska mogą być umieszczone na stałe lub być przenośne, co daje łowcom elastyczność w zarządzaniu nimi.

Karmisko powinno być urządzone tak, aby zachęcać zwierzynę do regularnego odwiedzania tego miejsca, zapewniając im jednocześnie bezpieczne i komfortowe warunki. Umiejętne zlokalizowanie karmisk pozwala na minimalizację stresu u zwierząt podczas karmienia, co z kolei może sprzyjać lepszej regulacji populacji i zmniejszać ryzyko wypadków drogowych spowodowanych przez dziką zwierzynę szukającą pożywienia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karmisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kryteria odstrzału sarn

podział rogaczy na klasy wiekowe:
klasa I - 1 i 2 poroże (2 i 3 rok życia),
klasa II - 3 i 4 poroże (4 i 5 rok życia),
klasa III - 5 poroże i starsze (6 rok życia i (...)

kufa

pysk psa myśliwskiego.

krowa

samica żubra.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)