Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kocica

kocica

samica zająca.

Kocica to samica zająca, która jest nieco mniejsza od samca. Kocice mają długie, smukłe ciała i szerokie uszy. Ich sierść jest gładka i miękka w dotyku, a jej kolor może się różnić w zależności od gatunku. Kocice mają bardzo szybkie refleksy i są bardzo zwinne, co pozwala im uciec przed drapieżnikami.

Kocice są aktywne głównie w nocy, a ich dieta składa się głównie z trawy, liści i owoców. Są one również znane ze swojego instynktu do budowania nor w piasku lub ziemi, aby chronić się przed drapieżnikami. Kocice są również bardzo towarzyskie i czasami tworzą małe stada, aby chronić się przed drapieżnikami.

Kocice są czasami polowane przez myśliwych, ale ich populacja jest na ogół dobrze utrzymana. Są one również czasami hodowane jako domowe zwierzaki. Kocice są również czasami uważane za symbol szczęścia i powodzenia w niektórych kulturach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kocica w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

kot

nazwa zająca i rysia.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

klempa

samica łosia, łosza