Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosz

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) sztuczne gniazdo dla kaczek (zob. gniazda sztuczne).

Kosz to specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, które może być wykorzystywane przez myśliwych. Jest to osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego. Stanowisko myśliwskie stałe jest miejscem, w którym myśliwy może czekać na zwierzynę i obserwować jej ruchy. Kosz jest zazwyczaj ustawiony na wysokości, aby myśliwy miał lepszy widok na polowanie.

Kosz może być również sztucznym gniazdem dla kaczek. Gniazda sztuczne są specjalnie przygotowanymi miejscami, w których kaczki mogą się schronić i odpoczywać. Kosze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mają otwory, aby ptaki mogły swobodnie wejść i wyjść. Są one również wyposażone w materiały izolacyjne, aby chronić ptaki przed chłodem i wilgocią.

Kosze są bardzo ważnym elementem łowiectwa i mogą być używane do celów rekreacyjnych lub do celów profesjonalnych. Służą one do ochrony ptaków oraz do poprawienia ich jakości życia poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Mogą również pomóc myśliwym w polowaniu na zwierzynę, ponieważ pozwalają im obserwować jej ruchy bezpiecznie i skutecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).