Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosz

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) sztuczne gniazdo dla kaczek (zob. gniazda sztuczne).

Kosz to specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, które może być wykorzystywane przez myśliwych. Jest to osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego. Stanowisko myśliwskie stałe jest miejscem, w którym myśliwy może czekać na zwierzynę i obserwować jej ruchy. Kosz jest zazwyczaj ustawiony na wysokości, aby myśliwy miał lepszy widok na polowanie.

Kosz może być również sztucznym gniazdem dla kaczek. Gniazda sztuczne są specjalnie przygotowanymi miejscami, w których kaczki mogą się schronić i odpoczywać. Kosze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mają otwory, aby ptaki mogły swobodnie wejść i wyjść. Są one również wyposażone w materiały izolacyjne, aby chronić ptaki przed chłodem i wilgocią.

Kosze są bardzo ważnym elementem łowiectwa i mogą być używane do celów rekreacyjnych lub do celów profesjonalnych. Służą one do ochrony ptaków oraz do poprawienia ich jakości życia poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Mogą również pomóc myśliwym w polowaniu na zwierzynę, ponieważ pozwalają im obserwować jej ruchy bezpiecznie i skutecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

kielnia

inaczej plusk.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

kozioł, rogacz

samiec samy.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kominek

w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

korozja luf

uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.