Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosz

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) sztuczne gniazdo dla kaczek (zob. gniazda sztuczne).

Kosz to specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, które może być wykorzystywane przez myśliwych. Jest to osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego. Stanowisko myśliwskie stałe jest miejscem, w którym myśliwy może czekać na zwierzynę i obserwować jej ruchy. Kosz jest zazwyczaj ustawiony na wysokości, aby myśliwy miał lepszy widok na polowanie.

Kosz może być również sztucznym gniazdem dla kaczek. Gniazda sztuczne są specjalnie przygotowanymi miejscami, w których kaczki mogą się schronić i odpoczywać. Kosze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mają otwory, aby ptaki mogły swobodnie wejść i wyjść. Są one również wyposażone w materiały izolacyjne, aby chronić ptaki przed chłodem i wilgocią.

Kosze są bardzo ważnym elementem łowiectwa i mogą być używane do celów rekreacyjnych lub do celów profesjonalnych. Służą one do ochrony ptaków oraz do poprawienia ich jakości życia poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Mogą również pomóc myśliwym w polowaniu na zwierzynę, ponieważ pozwalają im obserwować jej ruchy bezpiecznie i skutecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

kotka

samica rysia.

klempa

samica łosia, łosza

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kryteria odstrzału sarn

podział rogaczy na klasy wiekowe:
klasa I - 1 i 2 poroże (2 i 3 rok życia),
klasa II - 3 i 4 poroże (4 i 5 rok życia),
klasa III - 5 poroże i starsze (6 rok życia i (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.