Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosz

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) sztuczne gniazdo dla kaczek (zob. gniazda sztuczne).

Kosz to specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, które może być wykorzystywane przez myśliwych. Jest to osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego. Stanowisko myśliwskie stałe jest miejscem, w którym myśliwy może czekać na zwierzynę i obserwować jej ruchy. Kosz jest zazwyczaj ustawiony na wysokości, aby myśliwy miał lepszy widok na polowanie.

Kosz może być również sztucznym gniazdem dla kaczek. Gniazda sztuczne są specjalnie przygotowanymi miejscami, w których kaczki mogą się schronić i odpoczywać. Kosze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mają otwory, aby ptaki mogły swobodnie wejść i wyjść. Są one również wyposażone w materiały izolacyjne, aby chronić ptaki przed chłodem i wilgocią.

Kosze są bardzo ważnym elementem łowiectwa i mogą być używane do celów rekreacyjnych lub do celów profesjonalnych. Służą one do ochrony ptaków oraz do poprawienia ich jakości życia poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Mogą również pomóc myśliwym w polowaniu na zwierzynę, ponieważ pozwalają im obserwować jej ruchy bezpiecznie i skutecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

kamionka

inaczej kuna domowa.

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

krowa

samica żubra.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

klępa, klępa, łosza

samica łosia.