Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosz

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) sztuczne gniazdo dla kaczek (zob. gniazda sztuczne).

Kosz to specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, które może być wykorzystywane przez myśliwych. Jest to osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego. Stanowisko myśliwskie stałe jest miejscem, w którym myśliwy może czekać na zwierzynę i obserwować jej ruchy. Kosz jest zazwyczaj ustawiony na wysokości, aby myśliwy miał lepszy widok na polowanie.

Kosz może być również sztucznym gniazdem dla kaczek. Gniazda sztuczne są specjalnie przygotowanymi miejscami, w których kaczki mogą się schronić i odpoczywać. Kosze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mają otwory, aby ptaki mogły swobodnie wejść i wyjść. Są one również wyposażone w materiały izolacyjne, aby chronić ptaki przed chłodem i wilgocią.

Kosze są bardzo ważnym elementem łowiectwa i mogą być używane do celów rekreacyjnych lub do celów profesjonalnych. Służą one do ochrony ptaków oraz do poprawienia ich jakości życia poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Mogą również pomóc myśliwym w polowaniu na zwierzynę, ponieważ pozwalają im obserwować jej ruchy bezpiecznie i skutecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kotwina

inaczej kotlina.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

karnal

inaczej kaptur.

kitka

bródka kozicy (trofeum).

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)

kocica

samica zająca.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).