Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kapturzenie

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

Kapturzenie jest techniką stosowaną w łowiectwie, która polega na nakrywaniu głowy ptaka łowczego specjalnym kapturem. Kapturzenie jest stosowane w celu ograniczenia widoczności ptaka i zapobiegania jego ucieczce. Kapturzenie jest szczególnie ważne dla ptaków łowczych, ponieważ pozwala im lepiej skupić się na polowaniu i zmniejsza ryzyko, że zostaną rozproszone przez inne ptaki lub drapieżniki.

Kaptury są wykonane z różnych materiałów, w tym skóry, tkanin i tworzyw sztucznych. Kaptury są dostosowane do wielkości głowy ptaka i mają odpowiednią elastyczność, aby zapewnić komfort ptakom podczas noszenia. Kaptury są czasami ozdobione piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi, aby uatrakcyjnić ich wygląd.

Kapturzenie jest procesem, który wymaga czasu i cierpliwości. Ptaki muszą być stopniowo przyzwyczajane do noszenia kaptura, a proces ten może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Po tym okresie ptaki powinny być w pełni przyzwyczajone do noszenia kaptura i będą gotowe do polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kapturzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kalibrownik

przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)