Definicja hasła: kapturzenie
- kapturzenie
nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.
Kapturzenie to technika stosowana w łowiectwie, polegająca na nakryciu głowy ptaka łowczego specjalnym kapturem. Proces ten ma na celu ograniczenie widoczności ptaka oraz zapobieganie jego ucieczce podczas polowania. Szczególnie istotne jest to dla ptaków łowczych, ponieważ pozwala im skupić się na polowaniu oraz zmniejsza ryzyko rozproszenia przez inne ptaki lub drapieżniki.
Kaptur jest wykonany z różnych materiałów, takich jak skóra, tkaniny czy tworzywa sztuczne. Jest odpowiednio dostosowany do wielkości głowy ptaka i cechuje się odpowiednią elastycznością, zapewniając wygodę latającemu drapieżnikowi. Niektóre kaptury są ozdobione piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi w celu uatrakcyjnienia wyglądu.
Proces kapturzenia wymaga cierpliwości oraz czasu. Ptaki stopniowo przyzwyczajane są do noszenia kaptura, co może trwać kilka tygodni bądź nawet miesięcy. Po tym okresie ptak jest w pełni przyzwyczajony do noszenia kaptura i gotowy do polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kapturzenie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- komora
klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.
- krycie
akt kopulacji u ssaków.
- krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)
największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)
- karmisko
miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.
- kosz
1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)
- kosacz
stary cietrzew.
- kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)
ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.
- kureń, kureń, budan
poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.
- kipieć
o zającu: sadzić na oślep.
- królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)
gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)