Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kapturzenie

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

Kapturzenie jest techniką stosowaną w łowiectwie, która polega na nakrywaniu głowy ptaka łowczego specjalnym kapturem. Kapturzenie jest stosowane w celu ograniczenia widoczności ptaka i zapobiegania jego ucieczce. Kapturzenie jest szczególnie ważne dla ptaków łowczych, ponieważ pozwala im lepiej skupić się na polowaniu i zmniejsza ryzyko, że zostaną rozproszone przez inne ptaki lub drapieżniki.

Kaptury są wykonane z różnych materiałów, w tym skóry, tkanin i tworzyw sztucznych. Kaptury są dostosowane do wielkości głowy ptaka i mają odpowiednią elastyczność, aby zapewnić komfort ptakom podczas noszenia. Kaptury są czasami ozdobione piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi, aby uatrakcyjnić ich wygląd.

Kapturzenie jest procesem, który wymaga czasu i cierpliwości. Ptaki muszą być stopniowo przyzwyczajane do noszenia kaptura, a proces ten może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Po tym okresie ptaki powinny być w pełni przyzwyczajone do noszenia kaptura i będą gotowe do polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kapturzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kitka

bródka kozicy (trofeum).

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.