Definicja hasła: kapturzenie
- kapturzenie
nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.
Kapturzenie to technika stosowana w łowiectwie, polegająca na nakryciu głowy ptaka łowczego specjalnym kapturem. Proces ten ma na celu ograniczenie widoczności ptaka oraz zapobieganie jego ucieczce podczas polowania. Szczególnie istotne jest to dla ptaków łowczych, ponieważ pozwala im skupić się na polowaniu oraz zmniejsza ryzyko rozproszenia przez inne ptaki lub drapieżniki.
Kaptur jest wykonany z różnych materiałów, takich jak skóra, tkaniny czy tworzywa sztuczne. Jest odpowiednio dostosowany do wielkości głowy ptaka i cechuje się odpowiednią elastycznością, zapewniając wygodę latającemu drapieżnikowi. Niektóre kaptury są ozdobione piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi w celu uatrakcyjnienia wyglądu.
Proces kapturzenia wymaga cierpliwości oraz czasu. Ptaki stopniowo przyzwyczajane są do noszenia kaptura, co może trwać kilka tygodni bądź nawet miesięcy. Po tym okresie ptak jest w pełni przyzwyczajony do noszenia kaptura i gotowy do polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kapturzenie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)
ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)
- kaliber
średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)
- kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)
gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)
- krowa
samica żubra.
- klangor
jednostajny głos żurawi.
- kapelusznik
staropolskie określenie bardzo starego odyńca.
- koza, koza, siuta
samica sarny.
- kłaść
o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.
- kwiat
ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.