Definicja hasła: kulkowanie
- kulkowanie
patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.
Kulkowanie to technika stosowana w łowiectwie, która polega na patroszeniu ptactwa za pomocą kulki. Jest to proces, w którym ptak jest zabijany przez uderzenie w głowę lub szyję przy użyciu specjalnie skonstruowanej kulki. Kulkowanie jest często stosowane w celu zapobiegania psuciu się ptactwa podczas upałów.
Kulka używana do kulkowania jest zazwyczaj wykonana ze stali lub innego twardego materiału, takiego jak mosiądz lub brąz. Kula ma odpowiedni rozmiar i ciężar, aby skutecznie zabić ptaka. Kula musi być wystarczająco ciężka, aby móc przebić skorupę ptaka i dotrzeć do mózgu lub szyi.
Kulkowanie jest bardzo skuteczną metodą zabijania ptaków i może być stosowane w celu ochrony ptactwa przed psuciem się podczas upałów. Jest to również bardzo humanitarna metoda zabijania ptaków, ponieważ nie powoduje bolesnych ran ani cierpienia dla ptaka.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kulkowanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- komora gniazdowa
rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.
- koźlę
młoda sarna do 1 roku życia, bez względu na płeć.
- kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające
kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)
- kocierz pieleszna
gniazdo lęgowe rysia.
- kłapać
o dziku: głośno ocierać szable o fajki.
- kocioł
sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)
- kuper
tylna część ciała ptaków.
- kapiszon, kapiszon, piston
dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)
- karta stanowiskowa
kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.
- kotłowy
dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.