Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: korale

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

Korale to inaczej brew lub kolczatka. Jest to czerwona narośl nad okiem ptaka, która ma kształt półksiężyca. Występuje u wielu gatunków ptaków, takich jak głuszec, cietrzew czy sikora bogatka. U niektórych gatunków ptaków korale są bardzo widoczne i stanowią charakterystyczny element ich ubarwienia. U innych gatunków są one mniej widoczne i czasami trudno je dostrzec.

Korale mają różne funkcje. U niektórych gatunków ptaków służą one do oznaczania terytorium i wyrażania agresji wobec innych osobników tego samego gatunku. U innych gatunków ptaków korale mogą być używane do oznaczania statusu społecznego lub do wyrażania zainteresowania seksualnego.

Korale są również ważnym elementem w procesie godowym u niektórych gatunków ptaków. U samców korale mogą być używane do zaznaczenia swojej obecności i przyciągnięcia samic. Samice natomiast mogą używać korali do wyrażenia swojego zainteresowania samcem i jego terytorium.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj korale w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.