Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karma

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, rzepa, jarmuż;
3) treściwą: żołędzie, bukiew, ziarno zbóż, kasztany.

Karma jest jednym z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to pokarm dostarczany przez myśliwych, który ma na celu zapewnienie zwierzynie odpowiedniego pożywienia w okresach, gdy naturalne źródła pożywienia są ograniczone. Karma może być dostarczana w postaci suchych lub soczystych pokarmów, a także treściwych produktów.

Sucha karma obejmuje siano, słomę, liściarkę i pędy. Jest to dobry sposób na dostarczenie zwierzynie odpowiedniej ilości błonnika i witamin. Soczysta karma obejmuje warzywa takie jak ziemniaki, buraki, topinambur i rzepa. Te produkty są bogate w składniki odżywcze i witaminy, które są niezbędne do utrzymania zdrowia zwierzyny. Treściwa karma obejmuje żołędzie, bukiew, ziarno zbóż i kasztany. Te produkty są bogate w białko i inne składniki odżywcze potrzebne do utrzymania silnego układu immunologicznego u zwierzyny.

Karma jest ważnym elementem łowiectwa i ma na celu zapewnienie zwierzynie odpowiedniego pożywienia w okresach, gdy naturalne źródła pożywienia są ograniczone. Dzięki temu myśliwi mogą chronić populacje dzikich zwierząt przed niedożywieniem i chorobami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karma w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kołatka, kołatka, klekotka

przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

kłańce

zęby wilka.

kulka

haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

klangor

jednostajny głos żurawi.

karnal

inaczej kaptur.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.