Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: karma

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, rzepa, jarmuż;
3) treściwą: żołędzie, bukiew, ziarno zbóż, kasztany.

Karma jest jednym z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to pokarm dostarczany przez myśliwych, który ma na celu zapewnienie zwierzynie odpowiedniego pożywienia w okresach, gdy naturalne źródła pożywienia są ograniczone. Karma może być dostarczana w postaci suchych lub soczystych pokarmów, a także treściwych produktów.

Sucha karma obejmuje siano, słomę, liściarkę i pędy. Jest to dobry sposób na dostarczenie zwierzynie odpowiedniej ilości błonnika i witamin. Soczysta karma obejmuje warzywa takie jak ziemniaki, buraki, topinambur i rzepa. Te produkty są bogate w składniki odżywcze i witaminy, które są niezbędne do utrzymania zdrowia zwierzyny. Treściwa karma obejmuje żołędzie, bukiew, ziarno zbóż i kasztany. Te produkty są bogate w białko i inne składniki odżywcze potrzebne do utrzymania silnego układu immunologicznego u zwierzyny.

Karma jest ważnym elementem łowiectwa i ma na celu zapewnienie zwierzynie odpowiedniego pożywienia w okresach, gdy naturalne źródła pożywienia są ograniczone. Dzięki temu myśliwi mogą chronić populacje dzikich zwierząt przed niedożywieniem i chorobami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj karma w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kotwina

inaczej kotlina.

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

kocica

samica zająca.

kosacz

stary cietrzew.

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.