Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kluczka

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

Kluczka to zachowanie zwierząt, które wykonują podczas ucieczki przed drapieżnikiem. Polega ono na odskoku w bok, który ma na celu utrudnienie drapieżnikowi śledzenia ofiary. Zwierzęta wykonują ten manewr, aby zmienić kierunek ucieczki i zmylić drapieżnika. Kluczka jest szczególnie powszechna u ptaków, ale może być również stosowana przez inne gatunki zwierząt.

Kluczka jest często stosowana przez ptaki, aby uniknąć drapieżników. Gdy ptak wykonuje ten manewr, skręca w bok i leci w inną stronę niż ta, w którą uciekał. To pozwala mu uniknąć drapieżnika i uciec bezpiecznie. Ptaki mogą również wykonywać kluczkę kilka razy pod rząd, aby utrudnić drapieżnikowi śledzenie ich toru lotu.

Kluczka jest również stosowana przez inne gatunki zwierząt, takich jak sarny i jelenie. Gdy te zwierzęta słyszą lub widzą drapieżnika, skaczą w bok i uciekają w innym kierunku niż ten, w którym były pierwotnie. Jest to skuteczny sposób na uniknięcie drapieżników i umożliwienia im bezpiecznej ucieczki.

Kluczka jest więc ważnym mechanizmem obronnym stosowanym przez zwierzęta do unikania drapieżników. Jest to szybki i skuteczny sposób na uniknięcie niebezpieczeństwa i pozostanie przy życiu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kluczka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

koszyczek

plastykowy pojemnik, do którego wsypuje się śrut i wraz z nim wkłada do łuski. Koszyczek ma na celu zwiększenie skupienia.

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

knoty

odchody głuszca.

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.