Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koronny byk

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

Koronny byk to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli łowiectwa. Jest to jeleń byk, który noszący wieniec z koronami. Korony te są zazwyczaj wykonane z gałęzi lub liści, a czasami są one ozdobione piórami lub innymi ozdobami. Symbol ten jest używany do oznaczania terytorium łowieckiego i wskazuje na obecność dzikich zwierząt w danym miejscu.

Koronny byk jest również symbolem siły i mocy, a także symbolizuje honor i lojalność. Jego obecność na polowaniu jest uważana za bardzo szczęśliwy omen, ponieważ wierzy się, że przyniesie on szczęście i powodzenie myśliwym. W niektórych kulturach koronny byk jest również uważany za symbol duchowej ochrony i opieki nad myśliwymi.

Koronny byk jest często uważany za symbol tradycji łowiectwa i jest często wykorzystywany w rytuałach łowieckich. Jego obecność na polowaniu może również symbolizować przywiązanie myśliwych do tradycji i wartości łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koronny byk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

kotwina

inaczej kotlina.

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.