Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kuper

kuper

tylna część ciała ptaków.

Kuper jest częścią ciała ptaków, która znajduje się z tyłu. Jest to obszar między skrzydłami a ogonem. Kuper jest zazwyczaj wyższy i szerszy niż przednia część ciała ptaka, co pozwala mu na lepsze wykorzystanie energii podczas lotu. W przypadku niektórych gatunków ptaków kuper może być bardzo duży i szeroki, co pozwala im na lepsze manewrowanie w powietrzu.

Kuper jest również ważnym elementem anatomicznym ptaka, ponieważ jego struktura może mieć wpływ na aerodynamikę ptaka. Na przykład, jeśli kuper jest zbyt szeroki lub zbyt wysoki, może to spowodować opór powietrza i spowolnić lot ptaka. Dlatego też niektóre gatunki ptaków mają bardzo wyrafinowane kupry, które pozwalają im na optymalne wykorzystanie energii podczas lotu.

Kuper jest również ważnym elementem anatomicznym dla celów ozdobnych. Niektóre gatunki ptaków mają piękne upierzenia na kuperze, które mogą być używane do oznaczania płci lub do ozdabiania samca w celu przyciągnięcia samicy. Upierzenie na kuperze może również służyć do identyfikacji gatunku lub do odróżniania go od innych gatunków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kuper w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

koza, koza, siuta

samica sarny.

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.