Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kąpielisko

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W przypadku nieobecności naturalnych kąpielisk konieczne jest urządzanie sztucznych.

Kąpieliska są zazwyczaj zlokalizowane w miejscach, gdzie woda jest głęboka i stała, a także w miejscach, gdzie jest dostatecznie dużo światła słonecznego. Zazwyczaj są one usytuowane w pobliżu źródeł lub strumieni, które zapewniają czystą i świeżą wodę. Kąpieliska mogą być również zlokalizowane w pobliżu jezior lub stawów.

Kąpieliska służą do ochładzania się zwierzyny, a także do oczyszczania jej skóry i futra. Zwierzyna może również używać kąpielisk do odpoczynku i relaksu. Kąpieliska służą również do polowań, ponieważ myśliwi mogą czekać na zwierzynę, która przychodzi tam się ochłodzić.

Konstrukcja kąpieliska powinna być tak zaprojektowana, aby zapewnić bezpieczeństwo dzikim zwierzętom. Powinny one być wyposażone w specjalne bariery, które uniemożliwiłyby dostanie się myśliwych do środka. Wszelkie inne elementy konstrukcji powinny być tak skonstruowane, aby nie stanowiły zagrożenia dla zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kąpielisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krakwa, krakwa (Anas strepera L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

kocica

samica zająca.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kłusownik

człowiek uprawiający kłusownictwo.

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.

kapa

inaczej kaptur.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.