Definicja hasła: kąpielisko
- kąpielisko, kąpielisko, brochowisko
miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W przypadku nieobecności naturalnych kąpielisk konieczne jest urządzanie sztucznych.
Kąpieliska są zazwyczaj zlokalizowane w miejscach, gdzie woda jest głęboka i stała, a także w miejscach, gdzie jest dostatecznie dużo światła słonecznego. Zazwyczaj są one usytuowane w pobliżu źródeł lub strumieni, które zapewniają czystą i świeżą wodę. Kąpieliska mogą być również zlokalizowane w pobliżu jezior lub stawów.
Kąpieliska służą do ochładzania się zwierzyny, a także do oczyszczania jej skóry i futra. Zwierzyna może również używać kąpielisk do odpoczynku i relaksu. Kąpieliska służą również do polowań, ponieważ myśliwi mogą czekać na zwierzynę, która przychodzi tam się ochłodzić.
Konstrukcja kąpieliska powinna być tak zaprojektowana, aby zapewnić bezpieczeństwo dzikim zwierzętom. Powinny one być wyposażone w specjalne bariery, które uniemożliwiłyby dostanie się myśliwych do środka. Wszelkie inne elementy konstrukcji powinny być tak skonstruowane, aby nie stanowiły zagrożenia dla zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kąpielisko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające
kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)
- kierdel
stado muflonów lub kozic.
- kula
gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)
- kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)
ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.
- kożuch
futro zająca lub muflona.
- kominek
w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)
- kluczka
odskok zwierza w bok podczas ucieczki.
- kryza, kryza, rant
wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)
- krajce
brzegi dzioba jastrzębia.
- koryto dzicze
tor przejścia dzików w głębokim śniegu.